PARTNER PORTALU
  • BGK

Kate i William w Gdańsku. Sprawdź, gdzie będzie można zobaczyć książęcą parę

  • KDS    3 lipca 2017 - 09:54
Kate i William w Gdańsku. Sprawdź, gdzie będzie można zobaczyć książęcą parę
Para książęca 18 lipca będzie w Gdańsku. Szczegóły ich wizyty nadal dopinane są na ostatni guzik (fot. instagram Catherine Middleton)

Książę William i księżna Kate złożą wizytę w Gdańsku. Gospodarzem spotkania, które odbędzie się 18 lipca będzie Paweł Adamowicz, prezydent miasta. Znamy coraz więcej szczegółów ich wizyty. Para książęca m.in. odwiedzi Europejskie Centrum Solidarności, wybierze się na spacer po Długim Targu czy posłucha opowieści o bursztynie i wódce Goldwasser.
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska szczegóły lipcowej wizyty omawiał w piątek (30 czerwca) z ambasadorem Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathanem Knottem. Para książęca będzie gościła w Gdańsku we wtorek 18 lipca. W planach mają m.in odwiedzenie Europejskiego Centrum Solidarności (ECS), gdzie spotkają się z byłym prezydentem RP Lechem Wałęsą. Kate i William złożą kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców. Wybiorą się też do Teatru Szekspirowskiego, budowie którego patronował sam książę Karol, ojciec Williama. 

Prezydent Adamowicz omawiał z kolei szczegóły "miejskiej" części spotkania. Wiadomo, że z parą książęcą spędzi w sumie ok. 45 minut. Całość rozpocznie się w Dworze Artusa. Następnie zaplanowano wspólny spacer po Długim Targu. Prezydent Gdańska będzie opowiadał Kate i Williamowi o historii miasta, ale także m.in. o bursztynie i wódce Goldwasser.

Adamowicz pytany o to, czy mieszkańcy Gdańska będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy parę książęca mówi tak: - Zabiegam, żeby pogodzić warunki bezpieczeństwa naszych gości z możliwością zobaczenia ich z bliska. Prosiłem ambasadora, żeby negocjował to z Pałacem w Londynie, żeby nie odgradzać gości od mieszkańców - mówił w rozmowie z gdansk.pl.

Jednak nie ukrywa, że wizyta w Gdańsku jest dopracowana co do minuty. - Jest bardzo szczegółowy protokół. Nie może być zaskoczeń. Wszystko jest zaplanowane, nawet to, co “spontaniczne”, nawet takie kwestie jak delikatny posiłek czy prezenty - wszystko to musi być uzgodnione z Pałacem w Londynie i ambasadą brytyjską w Polsce - zaznaczał. 

Szczegóły wizyty mają być cały czas dogrywane. W rozmowach biorą udział przedstawiciele Pałacu Kensington, gdzie mieszka para książęca, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.