PARTNER PORTALU
 • BGK

Katowice, Europejski Kongres Gospodarczy: Wielka dyskusja o polityce, ekonomii, gospodarce, ale także o samorządach

 • pt    9 maja 2017 - 13:59
Katowice, Europejski Kongres Gospodarczy: Wielka dyskusja o polityce, ekonomii, gospodarce, ale także o samorządach
Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego rozpocznie się 10 maja (fot.wnp.pl)

Ministrowie, politycy, posłowie - m.in. Jerzy Buzek, Andrzej Dera, Jerzy Kwieciński, Andrzej Maciejewski, Sławomir Mazurek, Kazimierz Smoliński, Witold Słowik i Tomasz Żuchowski - oraz samorządowcy - m.in. Robert Biedroń, Marcin Krupa, Lucjusz Nadbereżny, Wadim Tyszkiewicz i Wojciech Saługa - będą uczestnikami samorządowych debat podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który rusza już dziś (10 maja). Będzie się on odbywać od 10 do 12 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
• Podczas dziewiątej edycji EEC odbędzie się ponad sto sesji. Wśród nich kilkanaście na temat bezpośredni dotyczące samorządów i z samorządowcami w roli panelistów.

• Dwie sesje odbywać się będą pod znaczący tytułem: Przyszłość samorządu terytorialnego w Polsce. Jedna dotyczyć będzie przyszłości politycznej, druga ustrojowej.

• Przekrój tematów jest bardzo szeroki. Odbędą się m.in. dyskusje pt. Aktywni inwestorzy w polskich miastach, E-obywatel w e-urzędzie, a także Gospodarka o obiegu zamkniętym.


Dziewiąta edycja największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej odbywać się będzie od 10 do 12 maja 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
W EEC udział weźmie około 8 tysięcy gości, którzy dyskutować będą o polityce, gospodarce, ekonomii, zdrowiu, edukacji, ale także o samorządach i gospodarce komunalnej.

Samorządy i samorządowców zainteresuje zapewne większość poruszanych podczas EEC tematów, bo przecież jakość funkcjonowania gmin, powiatów i województw zależy także od wielkiej polityki i gospodarki, w dużym stopniu od tego co dzieje się w Warszawie, ale także w Londynie, Paryżu i szczególnie Brukseli.

Dla samorządowców na pewno ważne będą takie dyskusje jak: „Infrastruktura transportowa w Europie Centralnej i w Polsce”, „Elektromobilność a elektroenergetyka”, „Budownictwo mieszkaniowe w Polsce”, „Finansowanie inwestycji i fundusze unijne” czy „Smogowa Polska - skuteczna walka z niską emisją”. Bardzo ciekawie zapowiadają się także takie panele jak „Przyszłość PPP w Polsce” czy „E-obywatel w e-urzędzie”.

Przygotowaliśmy także oczywiście sesje, które dotyczyć będą już stricte samorządów i samorządowców.

Rozmowy o przyszłości samorządu

Można powiedzieć, że „flagowymi” panelami samorządowej części EEC będą dwa, które odbywać się będą pod znaczącym tytułem: „Przyszłość samorządu terytorialnego w Polsce”. Jedna dotyczyć będzie przyszłości politycznej, druga ustrojowej.

W pierwszej (11 maja) wezmą udział znani samorządowcy: prezydenci Robert Biedroń, Krzysztof Kosiński, Lucjusz Nadbereżny, Andrzej Nowakowski i Wadim Tyszkiewicz.

Do drugiej zaprosiliśmy równie szacowne grono dyskutantów, bo o ustroju samorządów 12 maja rozmawiać będą: Andrzej Dera, Sekretarz Stanu w kancelarii prezydenta RP, Adam Jarubas marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Maciejewski przewodniczący Sejmowej Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Wojciech Saługa marszałek województwa śląskiego i Jerzy Stępień dyrektor Instytutu Przestrzeni Obywatelskiej i Społecznej i były prezes TK.

Interesująco zapowiada się panel pt. „Gospodarka o obiegu zamkniętym”, bo tematy dotyczące gospodarowania odpadami - a głównie o tym aspekcie o GOZ będziemy rozmawiać podczas panelu - zawsze budziły na EEC wielkie emocje.

Wśród gości mamy tu z jednej strony „odpowiadającego” za gospodarkę odpadami wiceministra Sławomira Mazurka, z drugiej niezależnych ekspertów, co zapowiada, mamy nadzieję, inspirujące porównanie różnych punktów widzenia na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • Rebus, 2017-05-09 20:16:16

  Hm. A czemu nikt się nie zajmie omawianiem przyszłości Sejmu i Senatu. Leśnych dziadków pora już też wyrugować