PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice: Koncert kolęd "Betlejem w Spodku"

  • PAP/AT    29 grudnia 2016 - 08:23
Katowice: Koncert kolęd "Betlejem w Spodku"
Koncert w Katowicach inauguruje trasę koncertową "Betlejem w Polsce" (fot.facebook)

• Ponad 30 kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w nowych i oryginalnych aranżacjach zabrzmi podczas koncertu kolędowego "Betlejem w Spodku".
• Odbędzie się on w katowickiej hali widowiskowo-sportowej Spodek.
W trakcie koncertu, z którego dochód zasili akcję dożywiania osób potrzebujących "Głodnych nakarmić", wystąpią: TGD, Katarzyna Cerekwicka, Mietek Szcześniak, Piotr Cugowski, Brian Fentress i Mino Cinelu ze Stanów Zjednoczonych, Yaron Cherniak z Izraela, Adam Krylik oraz Pipes & Drums. Wokalistom będzie towarzyszyć chór widzów, którzy wezmą udział we wspólnym kolędowaniu.

Jak podkreślił ks. Roman Chromy z Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Katowicach, będzie to rodzinne i ekumeniczne wydarzenie - bo będą śpiewali chrześcijanie różnych wyznań - które pozwoli umocnić atmosferę Bożego Narodzenia. Dodał, że warto wybrać się na koncert, by intensywniej przeżyć ten szczególny czas. "Zawsze muzyka grana i śpiewana na żywo to zupełnie inne odczucie" - zaznaczył ks. Chromy.

Koncert w Katowicach inauguruje trasę koncertową "Betlejem w Polsce", w ramach której do 29 stycznia jeszcze w 11 innych polskich miastach odbędą się takie muzyczne spotkania z kolędami.

Organizatorem trasy oraz akcji "Głodnych nakarmić" jest Fundacja Światło-Życie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, a także Konferencja Episkopatu Polski i biskupi miast, w których odbędą się koncerty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.