PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice pokonały Genewę i Oman

  • KDS    19 maja 2017 - 18:19
Katowice pokonały Genewę i Oman
W 2019 roku Światowy Kongres Antydopingowy odbędzie się w Katowicach (fot. PTWP)

W 2019 roku Katowice staną się gospodarzem Światowej Konferencji Antydopingowej World Anti-Doping Agency. - Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe zadanie. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę i zawalczyliśmy w sportowych duchu – tak o drodze do sukcesu mówi Witold Bańka, minister sportu i turystyki.
• W czwartek Światowa Organizacja Antydopingowa (WADA) ogłosiła, że w 2019 roku to w Katowicach zorganizowania zostanie Światowa Konferencja Antydopingowa. 

• Katowice w walce o prawo do organizacji kongresu pokonały Genewę oraz Oman. 

• Przedstawicie World Anti-Doping Agency (WADA) poznali nie tylko sportowe doświadczenie Katowic, ale też biznesowo-gospodarczą stronę miasta. 

W piątek na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego, gdzie w 2019 odbędzie się Światowa Konferencja Antydopingowa, o drodze do tego sukcesu opowiadali Witold Bańka, minister sportu i turystyki oraz Marcin Krupa, prezydent Katowic. Dzień wcześniej, podczas uroczystej gali w Montrealu dowiedzieli się, że WADA zdecydował się wybrać na gospodarza Światowej Konferencji Antydopingowej właśnie. 

- Rok 2019 będzie wyjątkowy, to będzie najlepszy kongres antydopingowy w historii. Jestem o tym głęboko przekonany – podczas piątkowej konferencji swojej radości nie krył minister sportu.

- Cieszę się bardzo. Bo nie byłoby tej imprezy gdyby nie inspiracja ze strony ministra – dodawał Marcin Krupa, prezydent Katowic, który wraz z Bańką był w Montrealu podczas ogłaszania decyzji WADA.

Katowice w walce o prawo do organizacji kongresu pokonały Genewę oraz Oman. Mimo ogromnego doświadczenia w organizowaniu międzynarodowych imprez sportowych, w prezentacji reklamującej stolicę śląskiego, zdecydowano skupić się na kwestiach biznesowo – gospodarczych. Przedstawiciele WADA dowiedzieli się m.in., że kilka dni wcześniej w mieście odbył się trwający trzy dni Europejski Kongres Gospodarczy, że we wnętrzach Międzynarodowego Centrum Kongresowego regularnie odbywają się prestiżowe, branżowe kongresy czy targi.

- Chcieliśmy pokazać całe spektrum funkcjonowania miasta. Jak się zmieniało. Jak zdobywało doświadczenie w zakresie organizowania tego typu wydarzeń – tłumaczy Bańka.

Pierwsze sygnały o tym, że decyzja władz WADA może być dla Katowic pomyślna, Krupa otrzymywał już dzień przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji (czwartek 18 maja). – Wiele osób podchodziło do nas i gratulowało dobrze przygotowanej oferty. Byli zachwyceni tym, co przedstawiliśmy – mówi Krupa. I od razu zaznacza, że te pochwały były dowodem na bardzo dobrą współpracę miasta i resortu sportu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.