PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice powalczą o organizację światowego wydarzenia

  • aw    14 kwietnia 2017 - 16:49
Katowice powalczą o organizację światowego wydarzenia
Czy Katowice będą gościć w 2019 r. najważniejsze osoby decydujące o światowym sporcie? (fot.PTWP)

Minister Sportu i Turystyki zapowiada, że będzie zabiegał o organizację w stolicy woj. śląskiego Światowego Kongresu Antydopingowego.
Światowy Kongres Antydopingowy odbywa się co sześć lat. Najbliższy odbędzie się w 2019 r., a wśród miast kandydujących do organizacji tego wielkiego wydarzenia jest też polski kandydat.

- Staramy się o organizacje w Katowicach Światowego Kongresu Antydopingowego w 2019 r. – powiedział minister Witold Bańka w Radiu Piekary. - To przedsięwzięcie stanowi o polityce antydopingowej na najbliższe lata. Ok 2 tysięcy najważniejszych osób w światowym sporcie przyjeżdża wtedy dyskutować o przyszłości walki z dopingiem. To dla Polski, dla Śląska, dla Katowic byłoby naprawdę wielkim wydarzeniem – dodał.

Katowice konkurują o tę organizację z Genewą oraz Maskatem (stolica Omanu). - Konkurencja jest silna, ale wierzę w nasze duże szanse – dodał Bańka na radiowej antenie.

Przypomnijmy, pochodzący z Tychów Witold Bańka został z początkiem kwietnia przedstawicielem Rady Europy w Komitecie Wykonawczym Światowej Agencji Antydopingowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.