PARTNER PORTALU
  • BGK

Kazimierz Karolczak o EKG 2018. Dużo ważnych debat dla samorządów

  • KDS    13 kwietnia 2018 - 18:00
Kazimierz Karolczak o EKG 2018. Dużo ważnych debat dla samorządów
EEC 2018 po raz pierwszy odbędzie się w Metropolii. (fot.PTWP)

Polska od dłuższego czasu stoi projektem rozwoju elektromobilności. Nas interesuje mobilność miejska - mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnoślasko-Zagłębiowskiej Metropolii, odnosząc się do agendy zbliżającego się Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Przewodniczący GZM był jednym z uczestników konferencji zapowiadającej X jubileuszową edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który w maju odbędzie się w Katowicach. Jak mówi, w agendzie tegorocznego wydarzenia są pozycje z perspektywy rozwoju miast czy metropolii bardzo istotne. 

Oczkiem w głowie są dla niego panele, których metropolia będzie gospodarzem. Jeden z nich dotyczy elektromobilności. Drugi będzie poświęcony nowoczesnemu transportowi.

- W naszym obszarze zainteresowań tematów jest sporo. To kwestia tzw. nowoczesnych miast, rozwoju miejskiego. Patrząc na Kongres, na projekty i propozycje paneli, myślę, że wszystkie są świetne - mówi Karolczak. 

Wskazuje też, że dla niego, jako przewodniczącego metropolii tegoroczna edycja Kongresu będzie wyjątkowa z jeszcze jednego względu. Po raz pierwszy odbędzie się on w metropolii.

- Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to 2,3 miliona mieszkańców. Stolicą są Katowice. Stanowimy wielki organizm, konurbację. Kongres rozwijając się w Katowicach, ale i w metropolii, będzie się mógł rozwijać znacznie szybciej - podsumowuje. 

Poznaj agendę Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.