PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce odbiorą Flagę Honorową Rady Europy

  • pt    15 czerwca 2016 - 11:26
Kielce odbiorą Flagę Honorową Rady Europy
Nagrody Rady Europy przyznawane są od 1955 roku (fot.czestochowa.pl)

Tegorocznemu Świętu Kielc, które odbędzie się w pierwszy weekend wakacji (24-26 czerwca), towarzyszyć będzie uroczystość wręczenia Wojciechowi Lubawskiemu, prezydentowi miasta Flagi Honorowej, przyznanej  przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy.
Nagrodę przyznano za działania w zakresie współpracy międzynarodowej, a w szczególności za aktywną współpracę z miastami partnerskimi i wszelkie działania w obszarze europejskiej współpracy: realizację projektów międzynarodowych, wizyt, wymian oraz innych wydarzeń promujących ideę zjednoczonej Europy.

Kielce, jako jedyne polskie miasto w tym roku, znalazło się w gronie 8 wyróżnionych europejskich samorządów.

Flaga zostanie oficjalnie przekazana władzom Kielc przez Ferenca Kalmára, członka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy podczas uroczystej ceremonii na scenie w Parku Miejskim, 25 czerwca o godz. 13.15.

Nagrody Rady Europy przyznawane są od 1955 roku za promowanie idei europejskiej poprzez aktywną działalność związków bliźniaczych samorządów, organizację wydarzeń o tematyce europejskiej oraz za ciekawe i efektywne wymiany mieszkańców.

Każdego roku Rada Europy przyznaje główne wyróżnienie – Nagrodę Europy – oraz trzy inne: Europejski Dyplom, Flagę Honorową, Tablicę Honorową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.