PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce robią miejsce "dla Opola". Chcą festiwalu z TVP na 10 lat

  • MN    25 maja 2017 - 09:08
Kielce robią miejsce "dla Opola". Chcą festiwalu z TVP na 10 lat
Kielce coraz bliżej organizacji festiwalu? (fot. Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach, Facebook)

Coraz częściej mówi się o Kielcach jako mieście, które będzie gospodarzem 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który wskutek niedotrzymania warunków umowy, po raz pierwszy nie odbędzie się w Opolu.
• Kielce "robią miejsce" w kalendarzu imprez w pierwszej połowie czerwca.

• Nieoficjalnie mówi się, że negocjują z TVP umowę na 10 lat.

• Ratusz nie potwierdza doniesień o organizacji festiwalu, ale też nie zaprzecza. 

Po tym, jak Opole zrezygnowało z organizowania festiwalu przy współpracy z TVP a prezes telewizji Jacek Kurski zasygnalizował, że festiwal odbędzie się w innym mieście, w mediach rozpoczęła się wyliczanka. Wskazywano już Płock jako miasto, które mogłoby przejąć rolę gospodarza, ale prezydent Płocka stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom. Był też pomysł radnych w Szczecinie, aby to tam odbył się festiwal, ale głosowanie w tej sprawie nawet się nie odbyło.

Tymczasem w Kielcach – które wymienia się jako potencjalnego kandydata – festiwal istotnie może się odbyć. Miasto zwolniło swój amfiteatr na potrzeby ewentualnego koncertu w połowie czerwca.

Jak informuje „Wyborcza”, organizatorów zaplanowanej na ten czas „Polskiej Nocy Kabaretowej” w Kielcach poinformowano, że wydarzenie może się odbyć w obiekcie zastępczym – hali sportowej przy ul. Bocznej. Przeniesiono również imprezę dotycząca sportów ekstremalnych Kadzielnia Sport Festiwal, który miał się odbyć 10 czerwca.

Czytaj też: Arkadiusz Wiśniewski: Nie czuje się zobowiązany wobec partii rządzącej, ale wobec Opola i jego mieszkańców

Przedstawiciele kieleckiego ratusza nie potwierdzili jednak, że festiwal w Kielcach się odbędzie. Mówią, że „decyzja o organizacji festiwalu przez Telewizję Polską na Kadzielni jeszcze nie zapadła”. Z kolei wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut, który ma być stroną negocjującą z telewizją w sprawie festiwalu, odmówił komentarza w tej sprawie.

Miasto podobno oczekuje podpisania 10-letniej umowy o współpracy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • przeciwnik, 2017-05-26 00:04:55

    Nazywajcie sobie ten festiwal jak chcecie, ale w Kielcach nie będzie to 54 KFPP. Opole nie zrezygnowało z organizacji festiwalu, tylko ze współpracy z TVP.