PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce rzucą wyzwanie Poznaniowi? "Chcemy powalczyć o liderowanie na polskim rynku targowym"

  • AW    15 maja 2017 - 07:15
Kielce rzucą wyzwanie Poznaniowi? "Chcemy powalczyć o liderowanie na polskim rynku targowym"
Targi Kielce organizują w roku ok 70 imprez (fot.targikielce.pl)

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego rozmawialiśmy z prezydentem Kielc – Wojciechem Lubawskim. Targi Kielce, spółka niemal ze 100-procentowym udziałem miasta obchodzi swoje 25-lecie. Jak przez ten czas zmienił się rynek targów w Polsce i co miasto na tym zyskało? Jak obecność targów w mieście przekłada się na ilość inwestycji i czy urzędnicy kieleckiego magistratu uczą się chińskiego?
Kieleckie targi rozwijają się bardzo dynamicznie. - Mamy 30 proc. rynku, około 70 imprez targowych w roku i mamy ambicje powalczyć o liderowanie, choć mamy trudniejsze warunki niż Poznań chociażby ze względu na brak lotniska – wymienia Wojciech Lubawski, prezydent Kielc i chwali nową młodą ekipę Targów za profesjonalizm.

Przyznaje jednak, że nie ma prostego przełożenia imprez targowych na ilość inwestorów w mieście.
Udało się jednak z partnerami z Chin, którzy najpierw na targach, a później za pośrednictwem działającego od 14 lat Biura Reprezentacyjnego Kielc w Pekinie zjawiają się w stolicy woj. świętokrzyskiego z pomysłem na biznes.

- Przykładem jest wybudowane piękne osiedle przez inwestora z Chin. Mamy też dobre kontakty z trzema uczelniami w Chinach z wydziałami wzornictwa modowego. Nasza sztandarowa impreza Off Fashion została zdominowana przez Chińczyków, ale jest też wiele innych branż, gdzie ta współpraca nam się dobrze zazębia – mówi samorządowiec.

Cała rozmowa w wideo poniżej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.