PARTNER PORTALU
  • BGK

Kiermasz ogrodniczy w Kalsku

  • PAP    25 września 2012 - 11:27
Kiermasz ogrodniczy w Kalsku

W niedzielę w Kalsku odbędzie się III Lubuski Kiermasz Ogrodniczy. Organizatorem imprezy, która zgromadzi około 150 firm z całej Polski jest Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w tej miejscowości.
Najszerszą ofertę zaprezentują firmy ogrodnicze oferujące drzewa, krzewy owocowe i ozdobne, warzywa i owoce sezonowe, byliny, cebule kwiatowe, nasiona warzyw i kwiatów oraz nawozy i środki ochrony roślin.

Będzie też ekspozycja i sprzedaż elementów architektury ogrodowej i aranżacji ogrodów ozdobnych, wystawa maszyn, urządzeń i sprzętu ogrodniczego do amatorskiej i towarowej uprawy.

Na kiermaszu będzie można oddać się degustacji produktów regionalnych i tradycyjnych, m.in. wypieków domowych oraz win lubuskich. Nie zabraknie okazów rękodzieła ludowego, a dodatkową atrakcją kiermaszu będzie plener rzeźbiarski, wystawa gołębi i drobiu ozdobnego.

Podczas imprezy będzie można zdobyć informacje o szkoleniach dla osób zatrudnionych w rolnictwie i leśnictwie. Lubuska Izba Rolnicza zaprosi uczestników imprezy na otwartą konferencję pn. „Hodowle niszowe, jako alternatywne źródło dochodu w gospodarstwie”.

Podczas spotkania ze specjalistami i praktykami będzie można zdobyć wiedzę m.in. o hodowli kóz, jeleni, królików czy drobiu, która może złagodzić skutki spadku opłacalności hodowli trzody chlewnej.

W programie znalazło się także podsumowanie konkursów na najlepsze lubuskie gospodarstwo ekologiczne i najładniejsze gospodarstwo agroturystyczne regionu. W Kalsku nie zabraknie także występów zespołów artystycznych i ludowych oraz grup śpiewaczych.

Impreza odbędzie się 30 września br. na terenie Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Kalsk położony jest w sąsiedztwie Sulechowa, przy drodze krajowej nr 3.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.