PARTNER PORTALU
  • BGK

Kocham Kraków. Z wzajemnością

  • JL    1 czerwca 2016 - 10:26
Kocham Kraków. Z wzajemnością
Do 6 czerwca potrwa w Krakowie XVII Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Fot. Kraków pl (Wiesław Majka)

W Krakowie trwa XVII Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”.
Wydarzenie potrwa do 6 czerwca. Tydzień zainaugurowali 31 maja na Rynku Głównym prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak.
– To wyjątkowe wydarzenie dla niepełnosprawnych i dla tych, którzy się nimi zajmują – powiedział podczas otwarcia wydarzenia prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Podkreślił, że nie byłoby możliwe przygotowanie tak bogatego programu Tygodnia bez pomocy organizacji pozarządowych.

– Dzięki współpracy organizacji pozarządowych i samorządów Krakowa oraz Małopolski możemy razem organizować wspaniałe dni osób niepełnosprawnych – podkreślił wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak i dodał, że w tym roku integracyjna forma festiwalu objęła również Tarnów, Nowy Sącz, Nowy Targ, Wadowice i Olkusz.

18 proc. mieszkańców Krakowa to osoby niepełnosprawne i ten fakt jest odzwierciedlany w polityce miasta.

Tydzień Osób Niepełnosprawnych jest corocznym przedsięwzięciem o charakterze integracyjnym, organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przy współpracy organizacji pozarządowych z Małopolski.

Tydzień Osób Niepełnosprawnych to siedem dni, podczas których osoby niepełnosprawne rywalizują w różnych dyscyplinach sportowych i prezentują swoje osiągnięcia artystyczne. Wspólnie poznają historię Krakowa, jego zabytki i eksponaty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Aleksandra, 2016-06-02 10:30:12

    fana mądra inicjatywa