PARTNER PORTALU
  • BGK

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego: Joachim Brudziński zapowiada nowe otwarcie

  • Bartosz Dyląg    31 stycznia 2018 - 17:50
Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego: Joachim Brudziński zapowiada nowe otwarcie
Obrady KWRiST w nowym składzie. Fot. MSWiA

– My widzimy w państwa osobach partnerów, a nie konkurentów czy wrogów. Nasza wola do współpracy jest absolutnie szczera – podkreślił nowy minister spraw wewnętrznych i administracji, współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego Joachim Brudziński.
Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego po raz pierwszy współprzewodniczył nowy minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Zapowiedział, że będzie się starał być na każdym posiedzeniu komisji, co w przypadku poprzednich ministrów nie było normą.

Drugim nowym współprzewodniczącym KWRiST jest Wojciech Długoborski, wiceburmistrz Chojny, prezes Unii Miasteczek Polskich. Zaznaczył, że relacje rządu i samorządu do tej pory przebiegały „zupełnie poprawnie”.

Joachim Brudziński przedstawił oficjalnie nowo powołanego Pełnomocnika Rządu do spraw Współpracy z Samorządem Terytorialnym. Został nim sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker. Jak wyjaśnił szef MSWiA, będzie to minister do „bezpośredniego operacyjnego kontaktu z samorządowcami, a także do bieżącego prowadzenia spotkań”.

Czytaj też: Paweł Szefernaker: Jarosław Kaczyński bardzo liczy się z internautami

Joachim Brudziński życzył wszystkim, by obrady KWRiST przynosiły dobre efekty i przekonanie, że „rząd premiera Morawieckiego, ministrowie tego rządu są ustawieni do samorządu przodem”. – My widzimy w państwa osobach partnerów, a nie konkurentów czy wrogów – podkreślił Joachim Brudziński. – Nasza wola do współpracy jest absolutnie szczera – dodał minister.

Jak wyjaśnił minister Brudziński, sprawy społeczne są dla rządu, premiera Morawieckiego czy wicepremier Beaty Szydło niezwykle istotne. – Część z obowiązków i zadań jako rząd realizujemy we współpracy z samorządowcami – zauważył Brudziński.

Joachim Brudziński poinformował, że dzisiaj po raz pierwszy obradował Komitet Społeczny Rady Ministrów, któremu przewodniczy wicepremier Beata Szydło.

Pełnomocnik Rządu do spraw Współpracy z Samorządem Terytorialnym Paweł Szefernaker podkreślił, że jego nominacja jest wielkim zobowiązaniem. – Powołanie pełnomocnika na poziomie rządu jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom samorządów. Ponadresortowo będzie jedna osoba, która koordynuje relacje z samorządem. Mam świadomość wielkiego wyzwania, bo wszystko wskazuje, że w wielu kwestiach będziemy się różnić, a chciałbym zagwarantować swoją dyspozycyjność oraz dialog, pomimo różnic – wyjaśnił Paweł Szefernaker.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.