PARTNER PORTALU
  • BGK

Kongres Gmin Wiejskich 2017 pod patronatem PortalSamorzadowy.pl

  • MN    18 sierpnia 2017 - 17:17
Kongres Gmin Wiejskich 2017 pod patronatem PortalSamorzadowy.pl
Kongresy Gmin Wiejskich RP są od siedemnastu lat największymi w kraju spotkaniami przedstawicieli gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. (fot. ZGW RP)

Zachęcamy do zarezerwowania w swoim kalendarzu czasu na udział w XVII Kongresie Gmin Wiejskich, który odbędzie się 19 i 20 października 2017 r. Organizatorem wydarzenia jest Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.
Głównym przesłaniem XVII Kongresu Gmin Wiejskich jest określenie perspektyw rozwoju obszarów wiejskich w najbliższych latach, szczególnie w kontekście rozwoju lokalnego i podnoszenia standardów życia mieszkańców wsi.

Aby debata ta miała przełożenie na tworzenie odpowiednich regulacji i decyzje, do udziału w kongresie zaproszono przedstawicieli rządu i parlamentu (m.in. premier Beatę Szydło, ministrów i wiceministrów rozwoju, edukacji narodowej, rolnictwa i rozwoju wsi, środowiska, infrastruktury).

W tym roku w trakcie kongresu dodatkowo zorganizowane będzie pierwsze Forum Przewodniczących Rad Gmin, a także trzecie Forum Skarbników Gmin Wiejskich. W trakcie debat poruszane będą zagadnienia związane m.in. ze zmianami ustawy Prawo wodne, zmianami w organizacji i finansowaniu oświaty, pracami nad Kodeksem urbanistyczno-budowlanym czy zmianami w finansowaniu samorządów.

Kongresy Gmin Wiejskich RP są od siedemnastu lat największymi w kraju, prestiżowymi spotkaniami przedstawicieli gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Każdego roku na kongres przyjeżdża około tysiąca reprezentantów tego środowiska. 

Kongres to płaszczyzna wymiany doświadczeń i prezentacja przez środowisko samorządowe przedstawicielom rządu i parlamentarzystom własnych problemów i sugestii ich rozwiązania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.