PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs Gmina Fair Play 2017: Czas na zgłaszanie kandydatów

  • MN    8 lutego 2017 - 12:07
Konkurs Gmina Fair Play 2017: Czas na zgłaszanie kandydatów
Każdego roku w konkursie Gmina Fair Play gminom i samorządowcom przyznawane są nagrody i wyróżnienia. (fot. gmina.fairplay.pl)

• Ruszył nabór do konkursu Gmina Fair Play 2017, który ma na celu wskazanie gmin przyjaznych inwestorom. 

• Dla uczestników to możliwość pozyskania inwestorów i zawarcia nowych kontaktów z rzetelnymi przedsiębiorcami.

• Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do końca marca 2017 r.
Podczas XVI edycji konkursu „Gmina Fair Play” Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją
i Przedsiębiorstwem Prywatnym” działająca przy Krajowej Izbie Gospodarczej kolejny raz wskaże polskim i zagranicznym firmom gminy, w których mogą inwestować bez obaw, a inwestorzy obsługiwani są w przyjaznej atmosferze przez merytorycznie przygotowanych pracowników, na których pomoc i doradztwo mogą liczyć oraz których etyka nie jest kwestionowana.

Realizując konkurs „Gmina Fair Play” organizator jak co roku pragnie wspomagać rozwój kontaktów pomiędzy gminami, które nie konkurując ze sobą, mogą wymieniać informacje i sprawdzone sposoby, np. na temat efektywnych metod promocji inwestycji, pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania, prowadzenia inwestycji infrastrukturalnych czy też postępowań przetargowych.

W trakcie 16-letniej historii konkursu wśród laureatów wyróżniono 458 gmin z całej Polski.

- To niezwykłe doświadczenie patrzeć, jak z roku na rok gmina zmienia się i rozwija, jak coraz bardziej budzi się w niej świadomość społeczeństwa, co widać przy realizacji budżetów partycypacyjnych, czy też budżetów sołeckich. Mieszkańcy stają się coraz bardziej odpowiedzialni za swoją gminę i coraz bardziej zaangażowani w zmiany, jakie w niej zachodzą – stwierdza dr Mieczysław Bąk, prezes Fundacji.

Korzyści płynące z udziału w konkursie są liczne, m.in.: gminy pozyskują nowych inwestorów, mają możliwość nawiązania kontaktów z rzetelnymi przedsiębiorcami, uzyskują obiektywną weryfikację gminy pod kątem spełnienia przez nią wymagań certyfikacyjnych, otrzymują niezależną ocenę inwestorów i przedsiębiorców dzięki badaniom ankietowym, przeprowadzanym przez biuro konkursu.

W poprzedniej edycji konkursu Gmina Fair Play nagroda główna powędrowała do gminy Lesznowola (woj. mazowieckie) i gminy Tryńcza (woj. podkarpackie). Tytuł samorządowego menedżera roku 2016 otrzymał Dariusz Zieliński, burmistrz Góry Kalwaria.

Zgłoszenia do XVI edycji konkursu „Gmina Fair Play” przyjmowane będą do 31 marca 2017 r. 

Regulamin konkursu dołączamy w załączniku PDF. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.