PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs „Teraz Polska” dla gmin: Zgłoszenia do 22 stycznia

  • aw    13 stycznia 2016 - 17:28
Konkurs „Teraz Polska” dla gmin: Zgłoszenia do 22 stycznia
Na laureatów czekaja także statuetki (fot.terazpolska.pl)

• Trwa przyjmowanie zgłoszeń do X edycji Konkursu „Teraz Polska” dla gmin.
• Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych samorządów pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców.
• Laureaci liczą też na efekt promocyjny.
Do 22 stycznia trwa przyjmowanie zgłoszeń w kolejnej edycji mającego już blisko 25-letnią tradycję konkursie "Teraz Polska".

Od 2006 roku mogą uczestniczyć w nim również samorządy. Są one poddawane weryfikacji przez pryzmat wszystkich zadań, które powinny być realizowane przez gminy.

Zgodnie z kryteriami konkursu szczególnie wysoko punktowane są: polityka inwestycyjna gminy, dostępność do infrastruktury technicznej, sposób realizacji polityki społecznej oraz wskaźniki rozwoju ekonomicznego. Ocenie podlega również organizacja i forma zarządzania urzędu oraz podejmowane zadania dotyczące promocji gminy.

Samorządy, które zostaną najwyżej ocenione przez ekspertów, zdobędą nominację do Godła „Teraz Polska”. Spośród nich w kwietniu 2016 roku, Kapituła konkursu wyłoni laureatów.

- Z doświadczeń wypracowanych od momentu wyłonienia pierwszych gmin – Laureatów Konkursu „Teraz Polska”, które miało miejsce w maju 2007 roku, wynika, że Godło „Teraz Polska” stało się świadectwem potwierdzającym nowoczesność i walory jednostek samorządu lokalnego – mówi Michał Lipiński, dyrektor konkursu „Teraz Polska”. - Nagroda ta promuje gminę, podkreślając jej wszechstronną atrakcyjność oraz pełni rolę magnesu przyciągającego nowe inwestycje oraz turystów – dodaje.

W opinii dotychczasowych laureatów godło „Teraz Polska” stanowi świadectwo atrakcyjności i nowoczesności jednostek samorządu lokalnego oraz wiarygodne narzędzie wzmacniające ich markę i prestiż.

- Udział w konkursie jest doskonałą promocją miasta w kraju i daje możliwość umacniania wizerunku Świdnicy. Godło "Teraz Polska" stanowić będzie oryginalne narzędzie budujące markę gminy – mówiła Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy - gminy, która została nagrodzona godłem w ubiegłym roku.

Finał X edycji konkursu „Teraz Polska” dla gmin odbędzie się w maju 2016 roku podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Warszawie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Damian, 2016-01-13 19:31:36

    2Polecam artykuł Max Kolonko, który pokazuje, że Komorowski wraz z PO przez lata okradali Polskę i byli na usługach Niemców!!! Powinni za to wszystko odpowiedzieć przed nami, prawdziwymi POLAKAMI. Nie dajmy sobie dłużej mydlić oczu przez te niemieckie media. CZYTAJCIE JAK BYŁO!! bookstar.pl/8538...  rozwiń