PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontrole CBA w magistracie i miejskich spółkach w Biskupcu

  • pt/pap    29 sierpnia 2017 - 11:43
Kontrole CBA w magistracie i miejskich spółkach w Biskupcu
Kontrolerzy z białostockiej delegatury CBA we wtorek, 29 sierpnia rozpoczęli kontrolę w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji (PWiK), a dzień wcześniej weszli do Urzędu Miejskiego w Biskupcu (fot. cba.gov.pl)

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło dwie kontrole w Biskupcu i przejęło do prowadzenia śledztwo dotyczące możliwych nieprawidłowości przy sprzedaży gminnych nieruchomości - powiedział Piotr Kaczorek z CBA.
Kontrolerzy z białostockiej delegatury CBA we wtorek, 29 sierpnia rozpoczęli kontrolę w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji (PWiK), a dzień wcześniej weszli do Urzędu Miejskiego w Biskupcu.

Kaczorek poinformował, że w piątek CBA otrzymało od Prokuratury Okręgowej w Olsztynie do prowadzenia śledztwo, dotyczące tej sprawy.

Agenci sprawdzają realizację inwestycji w gminie - m.in. budowy spalarni odpadów oraz bezprzetargowego zbycia nieruchomości gminnych o wartości około 3 mln zł na rzecz zagranicznej firmy prywatnej.

Postępowania kontrolne dotyczą zgodności z prawem procedur i decyzji urzędu miejskiego przy realizacji umowy z 20 kwietnia 2015 r. między Horizont Project Development i PWiK w Biskupcu.

Wątpliwości śledczych wzbudza bezprzetargowe zbycie gminnych nieruchomości o wartości około 3 mln zł na rzecz firmy EGGER za pośrednictwem PWiK - powiedział Kaczorek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.