PARTNER PORTALU
  • BGK

Konwent Marszałków RP rozpocznie się 2 sierpnia w Szczecinie

  • PAP/MN    1 sierpnia 2016 - 19:33
Konwent Marszałków RP rozpocznie się 2 sierpnia w Szczecinie

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz będzie gospodarzem konwentu (fot. zwrp.pl)

• We wtorek, 2 sierpnia, rozpocznie się Konwent Marszałków RP w Szczecinie.
• Nowelizacja Prawa wodnego czy zmiany w systemie edukacji to wybrane tematy spotkania.
• Wtorkowy konwent będzie pierwszym z trzech jakie zaplanowano na drugą połowę 2016 r.
Uczestnicy konwentu chcą zwrócić uwagę na ryzyko, które niesie ze sobą regulacja Prawa wodnego. Nowelizacja dotyczy zmian w opłatach za pobór wód oraz za zrzucanie ścieków czy obowiązku instalowania liczników poboru wody dla gospodarstw hodowli ryb. Marszałkowie już wcześniej wyrazili wsparcie dla hodowców ryb, którzy sprzeciwiają się zmianom prawa. Ich zdaniem grozi to drastycznym wzrostem kosztów, a w efekcie nieopłacalnością produkcji.

Zmiany w ustawie o działalności leczniczej, użyteczność map potrzeb zdrowotnych oraz zmiany systemowe w organizacji ochrony zdrowia to tematy, które zostaną poruszone w debacie z udziałem samorządowców oraz dyrektorów szpitali. Zagadnieniom tym będzie poświęcona debata organizowana przez "Rzeczpospolitą" w ramach cyklu "Polska Regionów" pt. Zmiany systemowe w ochronie zdrowia i ich wpływ na jednostki samorządu terytorialnego.

Czytaj też: Ministerstwo środowiska chce urzędu od ceny wody

W środę, podczas drugiego dnia konwentu marszałkowie wezmą udział w posiedzeniu poświęconemu zmianom w systemie edukacji w Polsce. Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego zaprezentuje również pierwszy krajowy system jakości żywności "Jakość Tradycja" - jedyny system certyfikacji produktów regionalnych i tradycyjnych, wpisany do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i notyfikowany przez Komisję Europejską.

"Wobec postępującej globalizacji samorządy są jedynym głosem społeczności lokalnych, który skutecznie przebija się przez współczesny natłok informacji, interesów i nacisków. Budujemy potencjał gospodarczy i tworzymy atrakcyjną przestrzeń do życia. By wypełniać powierzone nam zadania, niezbędny jest dialog i dzielenie się zdobytą wiedzą" - poinformował w komunikacie do mediów marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Czytaj też: Samorządy przeciwne likwidacji gimnazjów. Są za systemem 5+3+4

Marszałek Geblewicz będzie gospodarzem trzech konwentów zaplanowanych w drugiej połowie 2016 r. Pierwszy z nich rozpocznie się we wtorek w Szczecinie, drugi odbędzie się we wrześniu w Luboradzy, a trzeci w listopadzie w Kołobrzegu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Barwiczanin, 2016-08-03 15:31:20

    Proszę szanowną redakcję o sprostowanie dotyczące drugiego konwentu. Mianowicie, Luboradza znajduje się w Gminie Barwice koło Barwic w powiecie szczecineckim. Połczyn Zdrój, to powiat świdwiński i co by nie pisać Luboradza z Połczynem nie ma nic wspólnego.
  • Starsza, 2016-08-02 11:20:04

    Otoczenie ucznia nic w nim nie zmieni, trzeba zająć się metodycznie warunkami rozwoju ucznia a nie jego otoczeniem.