PARTNER PORTALU
  • BGK

Konwent marszałków w Małopolsce: Będzie o ścieżkach rowerowych i ochronie powietrza

  • MN    28 czerwca 2017 - 16:01
Konwent marszałków w Małopolsce: Będzie o ścieżkach rowerowych i ochronie powietrza
Małopolska jest gospodarzem spotkań Konwentu Marszałków od stycznia do czerwca 2017 r. (fot. malopolska.pl)

Konwent Marszałków po raz ostatni odbędzie się w Małopolsce. Spotkanie zakończy debata ze specjalnymi gośćmi.
• Wyzwania stojące przed samorządami w walce o czyste powietrze, problemy w służbie zdrowia czy współpraca na rzecz rozwoju turystyki rowerowej.

• To niektóre tematy, jakie zostaną poruszone podczas III Konwentu Marszałków RP, który odbędzie się 29 czerwca w Krynicy-Zdroju.

• Konwent zakończy debata z udziałem m.in. Bronisława Komorowskiego i szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.  

Jednym z kluczowych tematów, nad którym będą dyskutować przedstawiciele województw są wyzwania stojące przed samorządami oraz administracją rządową w zakresie ochrony powietrza. Przypomnijmy, że Małopolska jest pierwszym regionem w kraju, w którym już od 1 lipca będą obowiązywać regulacje antysmogowe obejmujące całe województwo.

Czytaj też: Marszałek Jacek Krupa nie wierzy w zakaz flotów i mułów. Lobby węglowe zbyt silne

W trakcie wydarzenia marszałkowie będą rozmawiać także o wyzwaniach stojących przed regionami w zakresie współpracy terytorialnej czy też o problemach niedofinansowania służby zdrowia i zwiększającego się niedoboru kadry medycznej.

Marszałkowie województw podpiszą również deklarację dotyczącą krajowej sieci ścieżek rowerowych. Wspólne stanowisko przedstawicieli regionów ma być impulsem do współpracy, wymiany doświadczeń oraz integracji działań mających wpłynąć na polepszenie rozwoju turystyki rowerowej w Polsce.

Czytaj też: Resort środowiska o wpgo: to marszałkowie opóźnili projekty

Konwent zakończy się debatą „Aktywność obywateli w sferze publicznej: od wyborów do budżetu obywatelskiego”. W debacie obok marszałka Jacka Krupy wezmą udział były prezydent RP Bronisław Komorowski, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa i socjolog dr hab. Jarosław Flis. Będą oni dyskutować o tym jak zwiększyć zaangażowanie obywateli w działalność publiczną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.