PARTNER PORTALU
  • BGK

Konwent Marszałków Województw RP w Opolu  

  • pt    30 stycznia 2018 - 10:20
Konwent Marszałków Województw RP w Opolu   
Od 1 stycznia 2018 roku, przez najbliższe sześć miesięcy, Konwent Marszałków Województw RP będzie obradował w województwie opolskim (fot. malopolska.pl)

31 stycznia marszałkowie wszystkich województw będą obradować w Opolu. Gościem Konwentu będzie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
  • Od 1 stycznia 2018 roku, przez najbliższe sześć miesięcy, Konwent Marszałków Województw RP będzie obradował w województwie opolskim. 
  • 15 grudnia podczas obrad w Spale marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień przekazał przewodnictwo tego gremium marszałkowi opolskiemu Andrzejowi Bule.
  • W programie obrad m.in. dyskusja o polityce spójności.

Na pierwszym opolskim posiedzeniu gościem marszałków będzie m.in. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, który weźmie udział w dyskusji na temat najważniejszych zmian dotyczących planowania przestrzennego i programowania strategicznego w Polsce.

Czytaj też: Związek Powiatów Polskich: My jesteśmy chłopcy do bicia i do roboty

W programie obrad m.in. dyskusja o systemie zarządzania rozwojem Polski, Polityka Spójności a przyszłość Europy, audyty krajobrazowe, regionalne wsparcie idei Odnowy Wsi, modernizacje linii kolejowych przez PKP PLK S.A., działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Konwent, funkcjonujący już od 1999 roku, wypracował przez ten czas wiele koncepcji  i  zmian  dotyczących zarówno ustawodawstwa, jak i usprawnień w organizacji  współpracy samorządów województw z administracją rządową.

- Spotkania Konwentu to zawsze konstruktywny dialog wszystkich szesnastu samorządów województw z reprezentantami administracji rządowej i instytucji centralnych, to zawsze szansa na wypracowanie stanowisk w ważnych sprawach, dotyczących wszystkich regionów – mówi marszałek Andrzej Buła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.