PARTNER PORTALU
  • BGK

Kosiniak-Kamysz: nadchodzi zła zmiana czyli podwyżki cen usług komunalnych

  • parlamentary.pl    27 kwietnia 2016 - 15:15
Kosiniak-Kamysz: nadchodzi zła zmiana czyli podwyżki cen usług komunalnych

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (fot.mat.prasowe)

Podatek od studni i rzek, podwyżka cen prądu o niemal 200 złotych rocznie, podwyżka cen leków. Te podwyżki zafundował nam właśnie rząd PiS - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.
Jest pan w trakcie objazdu kraju, 40 miast w 40 dni. Spotyka się pan z mieszkańcami miast i wsi. Co mówią ludzie?

Władysław Kosiniak-Kamysz prezes PSL:

- PSL proponuje pakiet ustaw społecznych, z których pierwsza to emerytura po 40 latach pracy. Zbieramy podpisy pod projektem tej ustawy, ponieważ jest to projekt obywatelski. Uważam, że każdy, kto przepracował 40 lat, powinien mieć prawo do przejścia na emeryturę.

Podkreślam „prawo” - a nie „obowiązek.”Pomysł ten cieszy się dużym uznaniem społecznym. Projekt podpisują wszyscy – młodzi, rodzice, seniorzy. Spotykam się z powszechnymi wyrazami poparcia, co ważne, niezależnie od opcji politycznej. To bardzo dobry objaw.

Za czasów gdy był pan ministrem pracy, stworzył pan program Senior - WIGOR, czyli projekt aktywizacji dla osób starszych. Co się dzieje z tym programem?

- Osoby starsze należy szanować i otoczyć opieką.A program Senior – WIGOR miał umożliwić tym ludziom - niekiedy samotnym, niekiedy pozbawionym kontaktu z innymi i możliwości działania - integrację i rozwój. Ośrodki Senior – WIGOR miały powstać w całym kraju.

Niestety, z niezrozumiałych dla mnie powodów, nowy rząd zablokował ten projekt. Widocznie politycy PiS nie doceniają, jak ważną rolę mogą pełnić osoby starsze. Szkoda.

W jednym z ostatnich wywiadów bardzo ostro wypowiadał się pan o podwyżce opłat, która wkrótce dotknie miliony Polaków. O co chodzi?

- Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wkrótce czeka nas ogromna podwyżka cen wody, opłat za ścieki, podwyżka cen leków i cen prądu. A to niestety początek bardzo złych zmian, które proponuje rząd PiS.

Więcej na parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.