PARTNER PORTALU
  • BGK

Koziołek Matołek gości w Warszawie

  • JL    19 stycznia 2010 - 09:54
Koziołek Matołek gości w Warszawie

Najsłynniejszy mieszkaniec Pacanowa postanowił wpaść do stolicy. Podczas spaceru Traktem Królewskim spotka się z dziećmi i swoimi wielbicielami.
Koziołek zaprosi dzieci do nowej siedziby Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, które otworzy swe podwoje dla zwiedzających 24 lutego 2010 r. Zachęci też najmłodszych do obejrzenia przygotowanej tam dla nich wystawy „Bajkowy świat”.

Wielbiciele bajek o przygodach Koziołka Matołka spotkają go na Nowym Świecie, Krakowskim Przedmieściu i placu Zamkowym. Zwiedzi też Starówkę. W stolicy będzie gościł od 11.00 do 14.00.

W budynku Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka jest muzeum, biblioteka z czytelnią, sala kinowa i teatralna, pracownie, księgarnia, sklepik z pamiątkami i kawiarnia. Obok budynku przewidziano miejsce na ogródek ekologiczny, kuźnię i amfiteatr nad stawem.

Multimedialna i interaktywna wystawa „Bajkowy świat” jest najważniejszym elementem centrum. Każdy może dotknąć eksponatów, zajrzeć do każdej szufladki, zerknąć w głąb ściany przez wizjer, jak również zadecydować o tym, co będzie robił.

Zwiedzający zobaczą m.in. Skarbnicę Bajek – lustrzaną komnatę, w której na bajkowych filarach stoją szklane kule, a w nich zaklęte bajki z różnych państw europejskich.

W Europejskie Centrum Bajki działać też będzie kino młodego widza, biblioteka literatury dziecięcej i młodzieżowej z czytelnią i księgarnią. Odbywać się też będą warsztaty artystyczne, twórcze, z animacji, teatru i treningi osobowości

Projekt kosztował 26,8 mln zł. Zrealizowano go dzięki Mechanizmowi Finansowemu Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG), Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządowi województwa świętokrzyskiego i gminie Pacanów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.