PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków chce nowych kolorów. Zobaczcie

  • aw    28 listopada 2017 - 16:39
Kraków chce nowych kolorów. Zobaczcie
Przykład z nagrodzonego projektu (Fot. Towarzystwo Projektowe + Para Buch)

Czarne napisy na kremowym tle – tak wstępnie mają wyglądać tablice Systemu Informacji Miejskiej Krakowa.
• System Informacji Miejskiej to ujednolicone pod względem wizualnym, konstrukcyjnym i architektonicznym komunikaty wizualne wraz z nośnikami informacji stanowiące oznakowanie przestrzeni miejskiej.

• Krakowski system został opracowany na przykładzie Rynku Podgórskiego z przyległymi ulicami.

- Jednolitość nośników jest najistotniejszą cechą skutecznego SIM-u - dzięki niej system staje się łatwo rozpoznawalny i komunikatywny. Zdecydowanie wpływa na poprawę estetyki i na jakość przestrzeni publicznej - mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

Konkurs na opracowanie projektu Systemu Informacji Miejskiej w Krakowie prowadzony przy udziale Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU), przebiegał dwuetapowo. Do pierwszego etapu zgłosiło się 34 wykonawców, z których wybrano pięciu finalistów. W drugim etapie opracowali oni koncepcję projektu Systemu Informacji Miejskiej dla Krakowa na przykładzie Podgórza.

Konkurs na SIM został rozstrzygnięty 16 października. Wygrał go zespół projektowy Towarzystwo Projektowe + Para Buch. Zaproponowany przez zwycięzców projekt charakteryzuje się czytelnością i elegancją i rokuje nadzieję na wypracowanie wzorcowego rozwiązania w skali całego miasta. W warstwie wizualnej wizja inspirowana historycznymi elementami krakowskiej informacji miejskiej stanowi wyważoną odpowiedź na założenia projektowe.

System Informacji Miejskiej obejmuje oznakowanie: nazw ulic i punktów adresowych, obiektów użyteczności publicznej, obiektów kulturalnych i rekreacyjnych, a także system znaków publicznych do stosowania na tablicach informacyjnych i mapach Systemu Informacji.

Zgodnie z postanowieniami regulaminu konkursu, zwycięzcy otrzymali zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego efektem będzie opracowanie całościowej dokumentacji, zawierającej kompleksowe opracowanie Systemu Informacji Miejskiej Krakowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.