Kraków, film o mieście robi furorę na świecie

Opublikowany niedawno poklatkowy film o Krakowie dotarł już prawie na każdy kontynent. W zaledwie kilku minutach pokazane zostały najpiękniejsze miejsca Krakowa i urokliwe chwile minionego lata.
Kraków, film o mieście robi furorę na świecie
W filmie zaprezentowano ponad 22 tysiące zdjęć (fot. krakow.pl)

Ambasady RP w Limie, Doha i Skopje, Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji w Buenos Aires i w Atenach, All in UJ, Irish-PolishSociety, wiele biur turystycznych oraz hoteli udostępniło opublikowany niedawno tzw. filmhyperlapse o Krakowie.

W sumie film w trzech wersjach udostępniono już ponad 11 000 razy, a łączna ilość wyświetleń przekroczyła pół miliona. Na tym nie koniec. Dzięki nadchodzącym Mistrzostwom Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn oraz Światowym Dniom Młodzieży jest szansa, że film zobaczy jeszcze więcej osób, a do miasta zawitają kolejni turyści.

Materiał, z którego powstał film, to nieco ponad 22 tysiące zdjęć, a cały jego projekt zajmuje blisko 1 TB miejsca na dysku. Całość prac, licząc zarówno fotografowanie jak i montaż, pochłonęła około 640 godzin, nie licząc przy tym poprawek do filmu. W rezultacie w zaledwie kilku minutach pokazane zostały największe atuty miasta.

Wersja 30s

Wersja 1 min.

Wersja 5 min.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ha ha ha. Rzeczywistość z punktu widzenia mieszkańca wygląda całkowicie inaczej. Od Listopada nie wychodziłem z mieszkania, poza praca i sklepem, bo to szkodzi. Jak się chce dojechać do pracy to na głównych drogach jest czerwona fala, taki krakowskie rozwiazanie na korki, czyli zapala się ziel...one a za 200 m na następne zapalają się na czerwone. Ruskie miasto. Dziś jest blokowanie drogi wylotowej na Warszawę, bo obok niej powstało osiedle na ok 30 000 ludzi przez dekadę, ale jeszcze ZIKIT (jednostka znienawidzona przez kierowców) jeszcze tam asfaltu nie położyła. Tragedia, ale Stare Miasto i Wawel jest bardzo ładny. rozwiń

gość , 2015-12-30 15:46:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE