PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków w gronie najciekawszych miast świata

  • JL    14 listopada 2016 - 11:46
Kraków w gronie najciekawszych miast świata
Kraków znalazł się gronie 13 najciekawszych miast świata. Fot. Pixabay.com

Kraków znalazł się na 9. miejscu w rankingu 13 znajdujących się poza utartym szlakiem turystycznym najciekawszych miast świata.
Ranking przygotował portal Howitravel.co. Kraków wyprzedziły takie miasta, jak: La Paz w Meksyku, Castelsardo we Włoszech, El Nido na Filipinach, Innsbruck w Austrii, Palma De Mallorca w Hiszpanii, Guilin w Chinach i Isle of Skye w Szkocji. Zwycięzcą został Hacelock w Nowej Zelandii.

Czytaj też: Nowohuckie schrony mogą stać się nową atrakcją turystyczną

Jak zaznaczają twórcy rankingu, Kraków, historyczna stolica Polski, miasto królów i legend to niezwykłe miejsce. Perła architektury renesansowej z zamkiem i katedrą na Wawelu zachwyci każdego. Wyjątkowy klimat panuje na Rynku Głównym – największym takim placu w Europie, pełnym zabytków, sklepików i klimatycznych kafejek. Nie bez znaczenia jest też żydowska historia Kazimierza – warte odwiedzenia są piękne stare synagogi oraz liczne kawiarnie i restauracje zlokalizowane na placu Nowym i ul. Szerokiej.

Twórcy rankingu dodają, że Kraków, jako kulturalna stolica Polski oferuje wiele wydarzeń, w których warto wziąć udział. Zwłaszcza latem odbywają się tu liczne festiwale, koncerty plenerowe. Jak piszą twórcy rankingu, wymienione atrakcje to tylko niektóre powody, dla których warto odwiedzić Kraków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.