PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków w ścisłej czołówce 100 europejskich miast na weekend

  • JS    17 listopada 2016 - 18:10
Kraków w ścisłej czołówce 100 europejskich miast na weekend
Wysoką, ósmą lokatę zajął Kraków, który przyciąga co roku coraz więcej turystów (fot. mat. pras.)

• HomeToGo, porównywarka domków letniskowych, oraz GoEuro, wyszukiwarka połączeń komunikacyjnych, stworzyły ranking 100 najlepszych europejskich miast na weekend w 2017.
•  Wykorzystane w zestawieniu kryteria pozwoliły wyodrębnić także Top 10 w każdej z rozpatrywanych kategorii.
Niekwestionowanym liderem okazała się Barcelona. Tuż za nią uplasowały się Praga oraz Berlin. Wysoką, ósmą lokatę zajął Kraków, który przyciąga co roku coraz więcej turystów. Dodatkowo, oferowane przez przewoźników z Polski połączenia kolejowe i autobusowe, a także przystępne ceny noclegów sprawiły, że szczególnie atrakcyjne w 2017 roku dla turystów z Polski są także Bratysława, Drezno oraz Ryga.

Atrakcje

W rankingu nie mogło zabraknąć miast z najlepszą ofertą kulturalną. W tej kategorii na 1. miejscu uplasował się Londyn, który jest nie tylko jednym z największych miast w Europie, ale oferuje także najwięcej atrakcji w porównaniu z innymi metropoliami. Tuż za Londynem, pod względem różnorodnych aktywności turystycznych, uplasowały się trzy inne stolice i są nimi Paryż, Rzym oraz Praga.

Życie nocne

Miastem o najbardziej bujnym życiu nocnym okazał się Berlin. Ogromna liczba klubów, ze słynnym w całej Europie zapleczem muzyki elektronicznej, a także czynne całą dobę bary sprawiły, że zwycięzca mógł być tylko jeden. Za stolicą Niemiec uplasował się natomiast Kraków, który prześcignął o włos Barcelonę, a na kolejnym miejscu znalazł się Kijów. Pewną ciekawostką tego zestawienia jest stosunkowo niska pozycja Amsterdamu. Często wymieniany, jako druga imprezowa stolica w Europie, został daleko w tyle - na 20. pozycji.

Zakwaterowanie

Najbardziej przystępny pod względem zakwaterowania okazał się Kijów. To jedna z niedocenianych jeszcze stolic europejskich, która kusi niskimi cenami i ciekawymi atrakcjami. Jednak, jak pokazuje ranking, tanie noclegi znajdziemy nie tylko we wschodniej Europie. Zarówno Siena, jak i portugalskie miasto Coimbra uplasowały się wysoko w tym zestawieniu i zajęły 2. i 5. pozycję. Co ciekawe, bardziej przystępne ceny za noclegi niż te, które oferowane są w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, proponuje na przykład Porto.

Kuchnia

Myśląc o najlepszych miejscach z dobrą kuchnią, pierwsze co zapewne przychodzi do głowy to Włochy oraz Francja. Jednak w rankingu 100 najlepszych europejskich miast na weekend w 2017 roku to miasta hiszpańskie zostały uznane za najbardziej atrakcyjne pod względem oferowanych przysmaków. Dwa pierwsze miejsca zajęły kolejno Madryt i Barcelona. 

Transport miejski

Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu kosztów podróży, najlepszym wyborem na weekendową wycieczkę będzie Bukareszt, gdzie ceny biletów na komunikację miejską są bardzo niskie, a koszt przejazdu taksówką jest wręcz najniższy w Europie. Interesującym jest również fakt, iż ceny za korzystanie z komunikacji miejskiej w polskich miastach również należą do najtańszych w Europie, tak więc zaplanowanie weekendowej wizyty w Gdańsku, Krakowie czy Wrocławiu jest równie atrakcyjne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ala, 2016-11-18 13:34:36

    W sumie nie dziwię się, że Kraków jest tak wysoko, bo dojazd jest dobry i całkiem tani,no i ma ogromną bazę noclegową - jak szukam noclegów na bookaparcie to nawet nie wiem który wybrać :)