PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków wyświetli spoty o savoir-vivre w autobusach i tramwajach

  • PAP/AT    5 kwietnia 2016 - 14:23
Kraków wyświetli spoty o savoir-vivre w autobusach i tramwajach

fot.youtube.com

• W krakowskich autobusach i tramwajach będą wyświetlane dwa nowe spoty poświęcone dobrym manierom w komunikacji miejskiej.
• Mają one nakłonić do ustępowania miejsca osobom starszym, kobietom w ciąży czy niepełnosprawnym oraz do tego, by nie blokować wejścia do pojazdu.
30-sekundowe spoty będą emitowane we wszystkich wyposażonych w monitory tramwajach i autobusach obu przewoźników świadczących usługi w Krakowie - MPK i Mobilis.

"Tematy, które należy poruszyć w spotach zgłosili nam sami mieszkańcy, którzy po pierwszej naszej kampanii Weźże gadaj ciszej dzwonili i pisali do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz do przewoźników" - mówił rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie Michał Pyclik.

Ponad rok temu powstał pierwszy spot "Weźże gadaj ciszej", który zwracał uwagę podróżujących na zbyt głośne i często dotyczące bardzo intymnych spraw rozmowy przez telefony komórkowe. Spot wywołał bardzo żywą reakcję krakowian, dlatego zdecydowano o produkcji kolejnych.

Spot zatytułowany "Bo jeden bohater, to za mało" ma zachęcić do ustępowania miejsca starszym, niepełnosprawnym, kobietom w ciąży, matkom z dziećmi. Drugi "Weźże się przesuń!" przypomina, jak ważne jest zajęcie odpowiedniego miejsca w pojeździe.

"W tym spocie prosimy pasażerów, by wsiadając do autobusów i tramwajów nie blokować wejścia, zajmować wolną przestrzeń, czasem nawet miejsca siedzące, by nie utrudniać innym wsiadania i wysiadania. Zwracamy także uwagę na plecki, bo często zdarza się, że szczególnie osoby młodsze nie zdejmują ich, potrącają innych pasażerów, więc podróż nie jest komfortowa" - powiedział rzecznik MPK Marek Gancarczyk.

Inicjatorzy akcji mają nadzieję, że spoty przyczynią się do zmiany nawyków pasażerów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.