PARTNER PORTALU
  • BGK

Krucjata Różańcowa skarży się na warszawski ratusz, że blokuje reklamy

  • PAP/AH    8 listopada 2017 - 12:38
Krucjata Różańcowa skarży się na warszawski ratusz, że blokuje reklamy
Fot. Fundacja Krucjaty Różańcowej

Fundacja Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę twierdzi, że warszawski ratusz blokuje reklamy wydarzenia organizowanego przez nią 11 listopada. Chodzi o coroczne wydarzenie - Otaczamy Różańcem Świętym Sejm RP - zgromadzenie publiczne, zgłoszone władzom Warszawy.
Jak informuje Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, ratusz blokuje reklamy, które miały być emitowane w warszawskich tramwajach, opłacone już przez fundację. "Najpierw domagano się dokonania zmian w grafice wydarzenia, ostatecznie reklamę zablokowano i czekamy na decyzję ratusza" - poinformowano w komunikacie przesłanym w środę PAP.

- Wygląda na to, że nie żyjemy w normalnym państwie i w normalnej Polsce - powiedział wolontariusz Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę Grzegorz Senatorski. Zapewnił, że w reklamach nie ma żadnych treści zakazanych, czy gorszących.

- Matka Boska, Różaniec, egzorcyzmowanie budynków sejmowych, modlitwa publiczna jak widać komuś gdzieś przeszkadza. Komuś, kto nie ma prawa decydować o takich rzeczach. Jednak, jak widać, nie żyjemy w wolnym państwie i nie jesteśmy w stanie zorganizować czegoś w swoim własnym kraju, w swoim własnym mieście, co jest popierane, co jest publiczną modlitwą - dodał.

Organizatorzy przypominają, że wydarzenie "Otaczamy Różańcem Świętym Sejm RP", czyli modlitwa za Polskę w rocznicę odzyskania niepodległości odbywa się z ich inicjatywy co roku, już od sześciu lat.

W tym roku zapraszają na mszę św. za ojczyznę o godz. 10 w warszawskim kościele św. Aleksandra przy pl. Trzech Krzyży, a potem na przemarsz przed Sejm i Senat RP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Pozdro, 2017-11-09 14:18:50

    Do piotrek: Fajne jest to, że oni nie mówią nikomu co ktoś ma robić. Ty też zająłbyś się sobą i swoim mózgiem. Wszystkim wyszłoby to na dobre.
  • piotrek, 2017-11-09 07:55:17

    mózgi sobie otoczcie różańcem - może pomoże...chociaż w tym stanie rzeczy może buć już za późno