PARTNER PORTALU
 • BGK

Krzysztof Żuk, Lublin: Prezydent Lublina podsumował trzy lata kadencji

 • bad    6 listopada 2017 - 21:04
Krzysztof Żuk, Lublin: Prezydent Lublina podsumował trzy lata kadencji
Krzysztof Żuk zadeklarował już start w nadchodzących wyborach samorządowych. Fot. kongres.lublin.eu

Urząd miasta Lublina przygotował prezentację, w której podsumowuje trzy lata drugiej kadencji prezydenta Krzysztofa Żuka.
• Za rządów prezydenta miasto stawia m.in. na partycypację, rodzinę, inwestycje i przedsiębiorczość.

• Ponadto Lublin to miasto akademickie, będące partnerem dla uczelni i studentów; miasto rekreacji i sportu, umożliwiające aktywne i ciekawe spędzanie wolnego czasu; a także miasto historii łączące przeszłość z teraźniejszością.

• Krzysztof Żuk zadeklarował już start w nadchodzących wyborach samorządowych.

 

Z prezentacji dowiadujemy się, że Lublin to miasto dzielnic. Przeznaczono tam ponad 25 mln zł rocznie na działania partycypacyjne, w mieście uruchomiono 120 projektów partycypacyjnych.

W ciągu trzech lat rozbudowano system monitoringu do 500 kamer w mieście, podjęto 2,5 tys. interwencji antysmogowych, w mieście zbudowano 52 nowe przejścia dla pieszych, zrealizowano 715 projektów kulturalnych na kwotę ponad 5,7 mln zł, przeprowadzono bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w 11dyscyplinach

Lublin to miasto inwestycji. W trakcie trzech lat drugiej kadencji prezydenta zbudowano, przebudowano i wyremontowano niemal 54 km dróg, a także prawie 50 km chodników. Wśród najważniejszych zrealizowanych inwestycji są: zakończona rewitalizacja Placu Litewskiego i rozpoczęcie modernizacji Deptaka - 67 mln zł, ul. Narutowicza (3,2 mln zł), ul. Muzyczna z mostem na Bystrzycy (42 mln zł); skrzyżowanie ul. Poligonowej z ul. Generała Ducha (65 mln zł).

Miasto zakupiło w tym czasie 100 niskoemisyjnych autobusów i 70 nowoczesnych trolejbusów, w Lublinie jest już łącznie 61 km trakcji trolejbusowej, miasto ma nową zajezdnię oraz nowe linie do miejscowości podlubelskich – Świdnik, Mełgiew, Tomaszowice, Jastków, Mętów, Abramowice.

Z prezentacji dowiadujemy się, że Lublin to też miasto rodziny. Roczne wydatki na oświatę, rodzinę pomoc społeczną i ochronę zdrowia to 1,1 mld zł. Utworzono 769 nowych miejsc w przedszkolach (łącznie 11 tys. miejsc), łącznie 1 tys. miejsc w żłobkach, 210 nowych miejsc w budowanym żłobku przy ul. Zelwerowicza. Miasto dotuje rodzinom 579 miejsc w żłobkach i 212 miejsc w klubach dziecięcych, zbudowano 113 mieszkań TBS Nowy Dom i 120 mieszkań ZNK na Felinie.

Krzysztof Żuk podkreśla, że Lublin to miasto przedsiębiorczości i rozwoju. Utworzono ponad 18 tys. nowych miejsc pracy i ponad 6 tys. miejsc aktywizacji zawodowej (MUP 2015 - 2017), powstało 5,3 tys. nowych miejsc pracy w branżach priorytetowych, Lublin notuje najniższą stopa bezrobocia od okresu transformacji - 6,7 proc. W specjalnej strefie ekonomicznej utworzono 3 775 miejsc pracy, to 1,5 mld zł zrealizowanych inwestycji (30 proc. więcej niż nakłady deklarowane).

Krzysztof Żuk podkreśla ponadto, że Lublin to miasto akademickie, będące partnerem dla uczelni i studentów; miasto rekreacji i sportu, umożliwiające aktywne i ciekawe spędzanie wolnego czasu; a także miasto historii łączące przeszłość z teraźniejszością.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (5)

 • JA, 2017-11-13 15:22:35

  PRZEPRASZAM zapomniałem dopisać o swoich MIESZKAŃCÓW
 • twój dłużnik, 2017-11-13 15:11:30

  Dzięki wielkie, że dbałeś przynajmniej o swoich. Obyś zdążył jeszcze uchwalić plan na górki czechowskie - będziemy kwita.
 • Pracujący biedak , 2017-11-07 06:41:55

  Panie prezydencie przez 3lata kadencji tylko raz pochylił się Pan nad pomocą społeczną. I to po demonstracji przed ratuszem i licznych pismach. Pamiętamy jak w Zamku Lubelskim w listopadzie ubiegłego roku obiecał Pan podwyżki dla pracowników socjalnych. Kazał Pan oklaskiwac panią Szumlak która to ni...by dbała o to by pieniądze zabezpieczyć dla nas. Nie dostaliśmy nic. Pomimo iż pracujemy żyjemy gorzej niż nasi klienci. Pani Szumlak otrzymała aż 27 tys nagrody.... Na miejskiego sylwestra chce Pan wydać 450 tys.... O czym to wszystko świadczy Panie prezydencie? Jakim jest Pan człowiekiem? czy zdaje Pan sobie sprawę jak lubelska pomoc społeczna odstaje od innych miast? Wstyd  rozwiń