PARTNER PORTALU
  • BGK

Krzysztof Żuk zastąpi Rafała Bruskiego w Komisji Wspólnej

  • bad    28 czerwca 2017 - 14:15
Krzysztof Żuk zastąpi Rafała Bruskiego w Komisji Wspólnej
Krzysztof Żuk był wcześniej wiceprzewodniczącym Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Fot. mat. pras.

Prezydent Lublina został współprzewodniczącym zespołu ds. systemu finansów publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Zastąpił na tym stanowisku prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.
Kilka dni temu informowaliśmy, że prezydent Bydgoszczy zrezygnował z funkcji przewodniczącego zespołu ds. systemu finansów publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Czarę goryczy przelało przyjęcie przez Sejm zmian w ustawie o Regionalnych Izbach Obrachunkowych.

- Przyjęcie ustawy jest kolejnym etapem działań przeciwko samorządom, a mają one wspólny mianownik, jakim jest ograniczanie kompetencji JST – wyjaśniał prezydent Bruski.

W trakcie ostatniego posiedzenia komisji wspólnej poinformowano, że prezydenta Bruskiego zastąpi Krzysztof Żuk. W środę przed południem, podaliśmy to jako pierwsi:

Krzysztof Żuk jest prezydentem Lublina od grudnia 2010 roku. W latach 2007- 2009 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, w ubiegłym roku współprzewodniczącym Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Należy do Platformy Obywatelskiej, w 2015 zakładał komitet wyborczy Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Henryk, 2017-07-03 16:28:21

    Nie wiem jaki to fortel ze strony opozycji. Jedno jest pewne, ze PiSlandia zdobywa kolejne wazne podmioty i instytucje.zniszczy rowniez samorzady. To juz nie jest ojczyzna dla wszystkich.