PARTNER PORTALU
  • BGK

Które polskie miasta są najaktywniejsze na Facebooku i Twitterze?

  • aw    18 sierpnia 2016 - 12:39
Które polskie miasta są najaktywniejsze na Facebooku i Twitterze?
Do tej pory najwięcej postów na Twitterze zamieścił Gdańsk. (fot.twitter)

• Polskie miasta coraz odważniej sięgają po nowoczesne narzędzia komunikacji i promocji, a większość samorządów dostrzega potrzebę obecności w mediach społecznościowych.
• Jak wynika z analiz, kanały social media znacznie częściej służą miastom do promocji kulturalno-sportowej i turystycznej niż biznesowej.
Fundacja Pro Progressio przeprowadziła analizę aktywności w mediach społecznościowych 32 największych polskich miast w lipcu 2016. Większość spośród nich jest aktywna w social media: 29 prowadzi swoje profile na Facebooku, 25 posiada kanał na Twitterze.

Kto liderem na Facebooku i Twitterze?

Do tej pory najwięcej postów na drugim z wymienionych serwisów zamieściły Gdańsk (29 500), Gdynia (23 700), Wrocław (20 800) i Warszawa (10 600).

Podobnie kształtuje się czołówka miast posiadających najwięcej obserwatorów. Są to Warszawa (97 900), Wrocław (51 300), Gdańsk (11 000) oraz Gdynia (8 970). Na Facebooku najwięcej obserwujących ma Wrocław, Poznań oraz Gdańsk.

- Media społecznościowe, takie jak analizowany przez nas Twitter i Facebook, ale także i inne, wśród których są LinkedIn, Instagram czy choćby Pinterest, to doskonałe narzędzia do promocji miast i samorządów. Są to narzędzia z jednej strony przydatne mieszkańcom i turystom, ale z drugiej szeroko-pojętemu biznesowi. Dobrze by było gdyby samorządy mocniej doceniały potencjał wirtualnego świata i wykorzystując jego możliwości zachęcały biznes do rozwoju w miastach i gminach – Wiktor Doktór, prezes Pro Progressio.

 Najwięcej tweetów umieszczanych przez polskie miasta dotyczy: kultury, sportu i pogody. Na dalszych miejscach znalazły się: turystyka, edukacja, biznes i ofert pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Arek, 2016-08-18 20:49:56

    A zrobi ktoś kiedyś zestawienie Rad Dzielnic?