Kujawsko-pomorskie: Marszałkowski Bal Dobroczynny

• W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się szósty Marszałkowski Bal Dobroczynny.
• Dochód trafi do podopiecznych dwóch instytucji prowadzonych przez siostry elżbietanki: Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Grudziądzu oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim.
Kujawsko-pomorskie: Marszałkowski Bal Dobroczynny
W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się szósty Marszałkowski Bal Dobroczynny (fot.kujawskopomorski.pl)

Tegoroczną edycję balu urząd marszałkowski kujawsko-pomorskiego zorganizował wspólnie z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim.

- We współpracy z samorządowcami, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami naszego województwa, których łączy chęć niesienia pomocy innymi, kontynuujemy ideę organizacji Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Chcielibyśmy aby kolejne edycje tego wydarzenia odbywały się także w innych miastach prezydenckich naszego regionu. Zwróciliśmy się już do włodarzy z taką propozycją – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Pieniądze zbierane podczas kolejnych edycji balu przeznaczane są na działalność organizacji i instytucji, które niosą pomoc i opiekę niepełnosprawnym mieszkańcom województwa. Do tej pory takie wsparcie trafiło do podopiecznych sześciu placówek.

Na dochód z balu składają się wpłaty od par uczestniczących w imprezie oraz fundusze zebrane podczas loterii i aukcji wartościowych przedmiotów. W tym roku przedmioty na licytację przekazało 160 darczyńców.

- Bal Dobroczynny to bardzo cenna inicjatywa, która łączy doskonałą zabawę z pomocą potrzebującym mieszkańcom naszego województwa. Jestem przekonany, że również w tym roku do podopiecznych Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Grudziądzu oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim trafi solidny zastrzyk pieniędzy - dodał prezydent Torunia Michał Zaleski.

Szósty Marszałkowski Bal Dobroczynny, na który przybyło blisko 200 par, odbywał się we wnętrzach otwartego niedawno centrum kulturalno-kongresowego na toruńskich Jordankach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE