PARTNER PORTALU
  • BGK

Kulinarne prawybory z udziałem samorządowców

  • PAP    26 sierpnia 2011 - 10:20
Kulinarne prawybory z udziałem samorządowców

Podgorzowskie Deszczno zaprasza w niedzielę amatorów drobiu na 5. Święto Pieczonego Kurczaka.
W programie imprezy, połączonej z gminnymi dożynkami, są m.in. zawody w grillowaniu drobiu oraz duża dawka muzyki.

„Jesteśmy gminą typowo drobiarską. Na naszym terenie działa kilkadziesiąt ferm produkujących kilka milionów sztuk drobiu rocznie. Ta gałąź rolnictwa to główne źródło dochodu wielu naszych mieszkańców. Organizując Święto Pieczonego Kurczaka chcemy promować lokalną specjalność, a dzięki temu nadać naszej imprezie niepowtarzalny charakter” – powiedział wójt gminy Deszczno Jacek Wójcicki.

Zabawę na świeżym powietrzu poprzedzi część oficjalna związana z dożynkowym ceremoniałem. W południe w kościele w Deszcznie zostanie odprawiona msza święta, po niej korowód dożynkowy przemaszeruje na plac w Maszewie (sąsiednia wieś), gdzie staną stoiska handlowe, wesołe miasteczko i scena.

Podczas festynu przewidziano m.in. atrakcje dla miłośników sportu – będzie pokazowy mecz pierwszoligowych siatkarzy i prezentacji drużyny z Gorzowa oraz piłkarskie spotkanie miejscowego zespołu z drużyną z Murzynowa z sąsiedniej gminy Skwierzyna.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału w otwartym konkursie grillowania drobiu. Na jego zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. By wziąć udział w konkursie, należy w dzień imprezy zgłosić się z własnym grillem i osobiście przyrządzoną potrawą.

W związku z gorącym okresem kampanii wyborczej, swoich sił w grillowaniu będą mogli także spróbować politycy i samorządowcy. Dla nich przygotowano kulinarne prawybory, które wykażą, kto najlepiej potrafi zadbać o żołądki wyborców.

Przez cały dzień na scenie będą się prezentować zespoły ludowe, grupy taneczne i muzyczne.

W niedzielę do Deszczna będzie można dojechać z Gorzowa specjalnymi autobusami, które w centrum miasta podstawi Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie. Będą kursowały co godzinę. Deszczno jest położone 9 km od Gorzowa, przy trasie krajowej nr 3.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.