PARTNER PORTALU
  • BGK

Kultura w metropolii za jednym kliknięciem

  • Agnieszka Widera    31 sierpnia 2011 - 12:27
Kultura w metropolii za jednym kliknięciem

To ma być przełomowa forma informowania o wydarzeniach kulturalnych we wszystkich czternastu miastach Metropolii Silesia. Portal pelniakultury.pl ma ułatwić mieszkańcom regionu i przyjezdnym, szybkie wynajdywanie ciekawych wydarzeń.
Założenia uruchomianego przez Górnośląski Związek Metropolitalny portalu są bardzo proste. - Ma on przede wszystkim informować w jednym miejscu, o tym, co kulturalnego dzieje się w każdym z 14 miast tworzących Metropolię Silesia - mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic, przewodniczący GZM. - Jest też miejscem do aktywnego dzielenia się opiniami i recenzjami z wydarzeń – dodaje.

Posiadający bogatą bazę portal, pozwala wyszukiwać różnych informacji nie tylko o wydarzeniach na Śląsku i w Zagłębiu, ale i ciekawych miejscach do zobaczenia i zwiedzenia oraz artystach związanych z tym regionem. Istneije też możliwość personalizacji portalu.

- Każdy z zalogowanych uczestników może wybrać interesujące go dziedziny sztuki, ulubione miejsca. Strona „uczy” się użytkownika, tak że przy każdym następnym logowaniu będzie wyświetlać najpierw informacje z wybranych przez niego dziedzin, zakresów - podkreśla Michał Wojciechowski, prezes firmy „Encja.com”, która przygotowała portal dla GZM.

Dzięki witrynie każdy użytkownik można szybko dodawać własne informacje o wydarzeniach, komentować je na forum, czy kubić bilet on-line.

„Pełnia kultury” wykorzystuje kilka kanałów dystrybucji. Oprócz tradycyjnego portalu internetowego jest też dostępny serwis „light” dla telefonów komórkowych, można ponadto ściągnąć darmową aplikację na pulpit lub smartfon czy tablet. - System korzysta z dobrodziejstw GPS, dzięki czemu mieszkaniec czy turysta za pomocą swojego telefonu szybko dowie się, co dzieje się niedaleko niego i jak się do miejsca zdarzenia dostać – kontynuuje Wojciechowski.

Nowa witryna promowana będzie w autobusach, w Internecie ale także na warszawskim dworcu. - Chcemy, by osoby jadące na Śląsk już w momencie wsiadania do pociągu wiedziały, co interesującego się w najbliższym czasie u nas dzieje - twierdzi Kostempski, tłumacząc nacisk kładziony na promocję portalu.

Od momentu powstania czyli od 2008 r., Górnośląski Związek Metropolitalny wydał na wspieranie i promowanie imprez kulturalnych w regionie około 3 mln. zł., z czego połowa to pieniądze wydane na eventy tegoroczne. Portal „ Pełnia kultury” kosztował 450 tys. zł. Prawie 390 tys GZM otrzymał na ten cel z UE w ramach RPO województwa śląskiego na lata 2007-2013.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.