PARTNER PORTALU
  • BGK

Kwesty na cmentarzach: Łódź zbiórka na ratowanie Starego Cmentarza

  • pt    31 października 2016 - 08:00
Kwesty na cmentarzach: Łódź zbiórka na ratowanie Starego Cmentarza
Kwesta ma charakter unikatowy, bowiem włączają się do niej przedstawiciele wszystkich wyznań ze Starego Cmentarza. To pozwala na zachowanie tożsamości wielokulturowej Łodzi (fot.lodz.pl)

• W Łodzi trwa XXII kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza.
• W tym roku jest ona wyjątkowa, bowiem trwa aż cztery dni. Rozpoczęła się 29 października i potrwa do wtorku, 1 listopada.
Kwestować będą m.in. przedstawiciele władz miasta, organizacji kombatanckich i stowarzyszeń, pielęgnujących historię Łodzi oraz uczniowie i harcerze.

- Kwesta ma charakter unikatowy, bowiem włączają się do niej przedstawiciele wszystkich wyznań ze Starego Cmentarza. To pozwala na zachowanie tożsamości wielokulturowej Łodzi – powiedział wiceprezydent Krzysztof Piątkowski, który dodał: - Pielęgnując pamięć o ludziach, którzy tworzyli Łódź, w trakcie kwesty prezydent Hanna Zdanowska złoży kwiaty na grobach byłych prezydentów naszego miasta.

Jak co roku, tuż przed Dniem Wszystkich Świętych uporządkowane zostaną nagrobki partyzantów, żołnierzy i legionistów. Oddział Łódź Związku Strzeleckiego, a także uczniowie szkół podstawowych posprzątają ponad 100 takich grobów, znajdujących się na łódzkich nekropoliach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.