PARTNER PORTALU
  • BGK

Laureaci konkursu Młodzieżowe Rady 2018. Statuetki pojadą do Piaseczna, Poznania i Zielonej Góry

  • PAP/MIW    17 kwietnia 2018 - 11:52
Laureaci konkursu Młodzieżowe Rady 2018. Statuetki pojadą do Piaseczna, Poznania i Zielonej Góry
Jesteście prawdziwymi liderami - mówiła do laureatów konkursu wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek. (fot. twitter.com / MEN)

Młodzieżowe Rady Gmin z Piaseczna, Poznania i Zielonej Góry zostały laureatami konkursu Młodzieżowe Rady 2018. Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz upominki od Biura Programu "Niepodległa".
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas konferencji "Młodzi 2.0 - Młodzieżowe Rady na stulecie Niepodległości", która odbywa się we wtorek (17.04) w Sejmie.

W konkursie wzięło udział 29 młodzieżowych rad działających przy jednostkach samorządu terytorialnego. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować film lub prezentację, pokazujące, jakie działania podejmują na rzecz młodzieży i swoich lokalnych społeczności oraz w jaki sposób wypełniają funkcję konsultacyjną.

Zwycięzcy: Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno, Młodzieżowa Rada Miasta Poznania, Młodzieżowa Rada Miasta Zielona Góra - otrzymali statuetki "Młodzieżowa Rada 2018" oraz upominki od Biura Programu "Niepodległa".

- Jesteście prawdziwymi liderami. Myślę, że to, co robicie, pociąga za sobą innych ludzi. Za to wam serdecznie dziękuję. Jeszcze raz: to naprawdę ważne, uczycie się takiego pełnienia odpowiedzialnych ról społecznych. I to jest istotne i to jest ważne i z takim przekonaniem, że to, co robicie, jest tak ważne. A że dorośli są nie tylko (od tego), żeby słuchać, ale też się od was uczyć tego autentyzmu, szczerości i wzajemnego szacunku - powiedziała po rozdaniu nagród wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek.

Młodzieżowe rady to ustawowe organy doradcze jednostek samorządu terytorialnego, które zajmują się szerzeniem idei samorządowej, konsultacją stanowionego prawa i aktywizacją społeczności lokalnej. Są również reprezentantami lokalnej młodzieży, ponieważ w większości są wybierane w demokratycznych wyborach. Według badania przeprowadzonego przez Radę Dzieci i Młodzieży RP, liczba młodzieżowych rad w Polsce w latach 2014-2018 wzrosła o ponad 100 proc. Takie organizacje działają w około jednej szóstej gmin.

Organizatorami wydarzenia w Sejmie są: Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego, Polska Rada Organizacji Młodzieżowych, Rada Dzieci i Młodzieży RP przy MEN, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.