PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź gospodarzem zielonego EXPO 2024

  • KDS    21 marca 2018 - 08:33
Łódź gospodarzem zielonego EXPO 2024
Łódź wygrała starania o organizację zielonego Expo 2024. (fot. Twitter/Hanna Zdanowska)

Przed chwilą otrzymaliśmy informację, że Zgromadzenie Ogólne AIPH przyznało Łodzi prawa do organizacji Expo Horticultural w 2024 roku - poinformowała w środę (21.03) z samego rana Hanna Zdanowska, prezydent tego miasta.
W Łodzi odbędzie się wystawa EXPO Horticultural poświęcona zielonemu rozwojowi miast i rewitalizacji. Decyzja o przyznaniu im prawa do zorganizowania imprezy zapadła w środę (21.03) w australijskim Melbourne. To tam odbywa się posiedzenie zgromadzenia ogólnego AIPH (Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Ogrodniczych). Miasto chce zaprezentować wystawę "Nature of the city", czyli "Natura w mieście".

EXPO Horticultural to wydarzenie, które ma trwać od czterech do sześciu miesięcy. Szacuje się, że w tym czasie stolicę polskiego przemysłu włókienniczego i filmowego mogłoby odwiedzić nawet 4 mln gości. Poprzednie zielone Expo odbyło się w Antalyi w Turcji. Następne będzie w 2019 r. w Pekinie, a za trzy lata w Amsterdamie. Łódź zorganizuje edycję w 2024 r.

Więcej informacji na ten temat magistrat przedstawi w środę o godz. 12. Odbędzie się wtedy wspólna konferencja Hanny Zdanowskiej oraz marszałka województwa Witolda Stępnia. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.