PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Na Piotrkowskiej odbędzie się piknik "Bezpieczna Polska"

  • PAP/MN    13 stycznia 2017 - 13:08
Łódź: Na Piotrkowskiej odbędzie się piknik "Bezpieczna Polska"
Żołnierze przywiozą ze sobą na ul. Piotrkowską podstawowy sprzęt, który służy im do codziennych zadań podczas służby wojskowej. (fot. UM Łódź)

• Pokaz sprzętu wojskowego, koncert orkiestry wojskowej, a także poczęstunek wojskową grochówką.
• To niektóre atrakcje sobotniego pikniku "Bezpieczna Polska" organizowanego w Łodzi.
• Wydarzenie odbędzie się w związku z powitaniem wojsk amerykańskich w Polsce.
"Przybycie wojsk amerykańskich do Polski to historyczne wydarzenie i poprawa bezpieczeństwa naszego kraju. Bezpieczeństwo ma wiele wymiarów, np. zdrowotne czy finansowe, ale zapewnienie bezpieczeństwa militarnego ma ogromne znaczenie" - powiedział w piątek wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Z okazji powitania wojsk amerykańskich w Polsce w wielu miastach kraju - także i w Łodzi - odbędą się pikniki "Bezpieczna Polska". Zdaniem ich organizatorów dają one możliwość promocji sił zbrojnych, mają również stanowić atrakcję dla odwiedzających.

Mówił o tym szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi płk Jarosław Wasilewski. Według niego będzie można zobaczyć m.in. sprzęt i uzbrojenie oddziałów stacjonujących na terenie województwa łódzkiego. Przypomniał, że w regionie jest kilka znaczących jednostek - 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku, 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia z Sieradza, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego czy wreszcie Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego z Łodzi.

Zapowiedział, że żołnierze z tych jednostek przywiozą ze sobą na ul. Piotrkowską podstawowy sprzęt, który służy im do codziennych zadań podczas służby wojskowej. Jedną z atrakcji ma być możliwość przymierzenia kombinezonu lotniczego. Na ul. Piotrkowskiej pojawią się np. wozy opancerzone służące do ewakuacji medycznej. Przewidziano pokaz samoobrony kobiet.

Czytaj też: Łódzkie z ambitnymi planami na 2017 r. Ogłoszą 52 konkursy

Obok sprzętu i uzbrojenia wojska zaprezentują się także m.in. Służba Celna, policja czy Straż Miejska z Łodzi. Na uczestników pikniku będzie czekać wojskowa grochówka i gorąca herbata.

Impreza ma się rozpocząć w samo południe na ul. Piotrkowskiej przy pasażu Schillera. Rozpocznie ją koncert orkiestry wojskowej z Siedlec. Dwie godziny będzie można zobaczyć na telebimie relację powitania sił NATO w Żaganiu. Piknik ma się zakończyć o godz. 17.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • kulig, 2017-01-14 11:17:18

    No i super, takie imprezy lubię