PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź nie zorganizuje EXPO 2022

  • pt    15 listopada 2017 - 18:23
Łódź nie zorganizuje EXPO 2022
International Expo, czyli tzw. małe Expo, są organizowane co pięć lat pomiędzy światowymi edycjami wystaw i mają tematykę ograniczoną do jednego konkretnego problemu. (fot.lodz.pl)

Buenos Aires zorganizuje EXPO 2022. W drugie turze głosowania argentyńskie miasto wygrało z Łodzią stosunkiem głosów 62 do 56.
Decyzję podjęto w siedzibie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w Paryżu podczas 162. sesji Międzynarodowego Biura Wystaw, które przyznaje prawa do organizacji wystaw i nadzoruje przygotowania do nich.

O organizację starała się Polska i miasto Łódź, jej rywalami były stolica Argentyny Buenos Aires i Minneapolis w stanie Minnesota (USA).

Podczas sesji MBW wszystkie trzy miasta – kandydaci jeszcze raz przedstawiły swoje atuty. Łódź reprezentowała prezydent Hanna Zdanowska.

Każde z państw zrzeszonych w tej organizacji miało jeden głos. Obecnie należy do niej 160 państw, jednak nie wszystkie mają opłacone składki, a zatem prawo głosu.

W pierwsze turze głosowania odpadło miasto z USA, w finałowym głosowaniu nieznacznie lepsze od Łodzi okazało się Buenos Aires.

W związku z EXPO 2022 w kwietniu przebywała w Polsce delegacja Międzynarodowego Biura Wystaw z misją ewaluacyjną. Spotkała się z najwyższymi przedstawicielami administracji państwowej i przeprowadziła wizytację terenów wystawienniczych w Łodzi. Wnioski misji zostały przedstawione w formie raportu podczas 161. Zgromadzenia Ogólnego BIE w Paryżu. Na ich podstawie odbyło się głosowanie.

International EXPO czyli tzw. małe EXPO, są organizowane co pięć lat pomiędzy światowymi edycjami wystaw i mają tematykę ograniczoną do jednego konkretnego problemu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.