PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź. Ponad tysiąc projektów w budżecie obywatelskim

  • pt    18 kwietnia 2017 - 08:32
Łódź. Ponad tysiąc projektów w budżecie obywatelskim
Zakończył się etap wstępnej weryfikacji wniosków do budżetu obywatelskiego na rok 2018, a od 15 maja ruszają spotkania z konsultacyjne z mieszkańcami. (fot. umlodz.pl)

Mieszkańcy Łodzi zgłosili do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego 1131 pomysłów. Oprócz projektów infrastrukturalnych znalazły się wśród również propozycje mniej praktyczne, ale świadczące o dużej fantazji autorów.
Etap wstępnej weryfikacji wniosków do łódzkiego budżetu obywatelskiego na rok 2018 już się zakończył. Od 15 maja ruszają spotkania z konsultacyjne z mieszkańcami, które potrwają do początku czerwca. Następnie do pracy przystąpi komisja ds. budżetu obywatelskiego rady miejskiej, tworząca listę projektów, które zostaną przegłosowane przez łodzian.

Jak podkreślili dyrektor ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Łódź, Grzegorz Justyński oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Bliźniuk łodzianie nie zawiedli i wykazali się dużą kreatywnością, zgłaszając m.in. tańczące czerwone światło na przystanku Piotrkowska Centrum, organizację święta San Escobar, czy rowerowe tandemy miejskie.

Dominują jednak projekty ze sfery edukacji, infrastruktury, zdrowia i pomocy społecznej, a najbardziej aktywni byli w tym zakresie mieszkańcy dużych łódzkich osiedli: Chojen, Dąbrowy, Widzewa Wschodu, Teofilowi czy Retkini. Wśród ponad tysiąca zgłoszonych projektów 246 dotyczy inwestycji ogólnomiejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.