PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź prezentuje koncepcje na EXPO 2022

  • pt    14 stycznia 2016 - 14:13
Łódź prezentuje koncepcje na EXPO 2022
Hanna Zdanowska prezentuje koncepcje architektoniczne wystawy EXPO 2022. /fot.lodz.pl

• W łódzkich uczelniach odbywa się cykl spotkań naukowych pt. „Pomyśl o EXPO w Łodzi".
• Łódź rywalizuje o EXPO w 2022 roku.
• Zdecydowano, że optymalnym terenem dla EXPO jest część Nowego Centrum Łodzi.
Na łódzkich uczelniach odbywa się cykl konferencji w związku z aplikowaniem Łodzi o organizację EXPO w 2022 roku. Toczą się dyskusje o wpływie EXPO na miasto w wielu aspektach, chociażby o kwestiach gospodarczych, społecznych, urbanistycznych, inwestycyjnych, zarządczych, czy też na temat promocji międzynarodowej.

- Od ubiegłego roku pracujemy z firmą Deloitte i rządem RP nad przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej w sprawie EXPO 2022. Najważniejszym elementem jest studium wykonalności, które obejmuje zwłaszcza kwestie komunikacyjne i urbanistyczne. Chcielibyśmy dziś zaprezentować wybraną przez nas lokalizację EXPO 2022, jeśli otrzymamy prawa do organizacji tej imprezy - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Jak mówi Zdanowska, po przeprowadzeniu analiz i zweryfikowaniu kilku lokalizacji, ustalono, że optymalnym terenem dla EXPO jest część Nowego Centrum Łodzi.

- Pozwoli to skorzystać z powstającej infrastruktury transportowej, czyli dworca Łódź Fabryczna oraz węzła multimodalnego. Ponadto w ten sposób mamy perspektywę szybkiego dokończenia zagospodarowania całego Nowego Centrum Łodzi. Co więcej taka lokalizacja pozwala na podniesienie wartości terenów wokół NCŁ i daje szansę na jeszcze mocniejsze skierowanie rozwoju miasta w tym kierunku i pomoże w tworzeniu dzielnicy znakomicie skomunikowanej z Warszawą - podsumowała Hanna Zdanowska.

Jak tłumaczą w magistracie, argumentem przemawiającym za tą lokalizacją stanowi możliwość wykorzystania szeregu istniejących budynków użyteczności publicznej - Teatr Wielki, Filharmonia, ŁDK, kampus UŁ i przede wszystkim wizytówka rewitalizacji - EC1.

- Chcielibyśmy również skorzystać z dwóch pięknych parków - 3 Maja i Baden-Powella, które zrewaloryzujemy i będą one terenem rekreacyjnym EXPO.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.