PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź. Ruszył Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

  • pt/pap    3 kwietnia 2017 - 09:48
Łódź. Ruszył Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki
Tegoroczna impreza obywa się pod hasłem "Łódź innowacyjna od zawsze" (fot.erce.unesco.lodz.pl)

Kilkaset wydarzeń naukowych, kulturalnych i artystycznych przygotowanych m.in. przez łódzkie uczelnie wyższe oraz inne instytucje naukowe i kulturalne znalazło się w programie 17. Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, który rozpoczął się w poniedziałek, 3 kwietnia w Łodzi.
• Tegoroczna impreza obywa się pod hasłem "Łódź innowacyjna od zawsze".

• Jej organizator - Łódzkie Towarzystwo Naukowe - zwraca uwagę, że łódzki Festiwal różni się od podobnych imprez odbywających się w innych akademickich miastach Polski, ponieważ obok naukowych skupia także wydarzenia artystyczne.

• 17. Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki potrwa w Łodzi do 10 kwietnia.

Festiwal rozpocznie się w poniedziałek wręczeniem statuetek "Łódzkie Eureka" przyznawanych za wybitne osiągnięcia w minionym roku naukowcom, których dokonania zostały dostrzeżone w kraju lub zagranicą.

Później zaplanowano musical operowy "Łódź Story" w wykonaniu studentów łódzkiej Akademii Muzycznej. Przez cały tydzień w kilkudziesięciu lokalizacjach w mieście odbywać się będą występy artystyczne, dyskusje, wykłady, prezentacje i warsztaty. Dokładny program można znaleźć na stronie internetowej www.festiwal.lodz.pl.

W ramach festiwalu po raz kolejny na rynku Manufaktury odbędzie się piknik naukowy, na którym prezentowane będą doświadczenia i eksperymenty.

Organizatorzy przypominają, że najważniejsze cele imprezy to m.in. zwrócenie uwagi na rolę nauki w rozwoju gospodarczym Łodzi i regionu, popularyzacja osiągnięć naukowych, pobudzenie młodzieży do pogłębiania wiedzy i jej promocja, popularyzacja nauki, ośrodków naukowych i akademickich.

Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą na uczelniach, w instytutach naukowych i badawczych, placówkach kulturalnych i muzeach.

Uczestnicy imprezy będą mogli m.in. poznać historię mikrobiologii kryminalistycznej oraz bioterroryzmu, dowiedzieć się o początkach rosyjskiej kinematografii, wysłuchać wykładu o czapce niewidce, magicznych różdżkach, mitycznych istotach i teleportacji. Naukowcy spróbują odpowiedzieć na pytanie: jak klimat wpływa na nasze życie codzienne?

Imprezy festiwalowe organizowane są m.in. przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe, Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką, Uniwersytet Medyczny, Akademię Sztuk Pięknych oraz łódzkie muzea.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.