PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: US Army na Piotrkowskiej

  • pt    24 lutego 2016 - 12:03
Łódź: US Army na Piotrkowskiej
Na ul. Piotrkowskiej w Łodzi można było oglądać sprzęt armii USA (fot.lodz.pl)

• Na ul. Piotrkowskiej w Łodzi można było oglądać sprzęt armii USA.
• To akcja promująca US Army, ale także operacja, pokazująca swobodę przemieszczania się jednostek amerykańskich w ramach krajów NATO.
23 lutego na łódzkim pasażu Schillera i na ul. Piotrkowskiej można było oglądać sprzęt armii USA. Wystawione zostały wozy opancerzone stryker, pojazdy wielozadaniowe humvee oraz pojazdy wspierające.

Amerykańskich gości powitała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, a ambasador USA w Polsce Paul Wayne Jones zapewnił o gotowości udzielenia wszelkiej pomocy wojskowej państwom członkowskim NATO.

To była akcja promująca US Army, której żołnierze przebywają w Polsce, ale także specjalna operacja, pokazująca swobodę przemieszczania się jednostek amerykańskich w ramach krajów NATO.

Jest to kolejna faza ćwiczeń w ramach operacji Atlantic Resolve, rozpoczętej w kwietniu 2014 r. w celu zademonstrowania zaangażowania USA we wspólne bezpieczeństwo państw NATO oraz zapewnienie pokoju i stabilizacji w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej, także w kontekście konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.