PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzki sejmik: stanowisko w sprawie zerwania negocjacji z Airbus Helicopters

  • pt    28 października 2016 - 12:26
Łódzki sejmik: stanowisko w sprawie zerwania negocjacji z Airbus Helicopters
Marszałek Witold Stępień (fot.lodzkie.pl)

• Specjalne stanowisko w związku z zerwaniem negocjacji umowy offsetowej z Airbus Helicopters, związanej z zakupem śmigłowców Caracal dla polskiej armii, podjął sejmik województwa łódzkiego.
• Wnioskodawcami stanowiska byli radni z koalicji PO-PSL. Klub PiS głosował przeciw.
W szczegóły zaproponowanego przez radnych stanowiska wprowadził Sejmik Marcin Bugajski – radny Platformy Obywatelskiej.

Radny nawiązał do wydarzeń z dwudziestolecia międzywojennego, kiedy - jak mówił - Polska zbyt późno zaczęła inwestować w nowoczesny sprzęt wojskowy, co skończyło się tragicznie.

Poza kwestiami bezpieczeństwa narodowego, radny wskazał na czynnik gospodarczy, który bezpośrednio związany jest z rozwojem województwa łódzkiego.

Bugajski przypominał, że produkcja Caracali w łódzkich Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 miała przynieść nowe miejsca pracy a kooperacja francuskiego producenta śmigłowców z Politechniką Łódzką stworzyć nowy ośrodek badawczo-rozwojowy, nie tylko kształcący najlepszych specjalistów, ale i przynoszący prestiż łódzkiej uczelni.

Radni z opozycyjnego klubu PiS wskazywali natomiast na intencje polityczne wnioskodawców i próbę odwrócenia uwagi mieszkańców od problemów województwa.

Głosami klubów koalicyjnych PO i PSL sejmik podjął jednak stanowisko w wersji zaproponowanej przez wnioskodawców.

Radni wyrażają w nim „dezaprobatę wobec decyzji ministra rozwoju, zrywającej negocjacje umowy offsetowej z Airbus Helicopters w sprawie kontraktu na zakup śmigłowców Caracal dla polskiej armii, co stanowi ekonomiczny i gospodarczy cios dla Łodzi i regionu łódzkiego”.

Stanowisko kończy apel do rządu o „przedstawienie propozycji działań alternatywnych dla regionu, zapewniających rozwój i nowe miejsca pracy”.

Sejmik wierzy także, „że rząd, w którym zasiada trzech ministrów legitymujących się mandatami poselskimi z województwa łódzkiego, ma pomysł na wykorzystanie potencjału Łódzkiego”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Blady strach., 2016-10-28 19:26:55

    Cały cyrk z carakalami okazał się POpaprańskim szwindlem i przekrętem mającym ratować airbusa przed zapaścią! Nie dość, że nie byłoby żadnych miejsc pracy w Polsce, bo airbus zwalnia setki swoich pracowników, to jeszcze może i helikoptery byłyby jedynie na papierze! Ale tępe, bolszewickie, POpaprańs...kie lewactwo idzie w zaparte i zupełnie ignorując rzeczywistość wygłasza swoje idiotyzmy! W ten sposób nieudolnie próbują wybielać swoich kumpli POkrętaczy i zaklinając węże odprawiają swoje lewackie gusła! Jedynie to im wychodzi doskonale!!! Oprócz okradania Polaków oczywiście!!! Ale jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie śpieszmy! Co ma wisieć nie utonie!  rozwiń