PARTNER PORTALU
  • BGK

Lokal na kulturę: Katowice wynajmą lokale po preferencyjnych stawkach

  • PAP/AT    28 marca 2018 - 08:38
Lokal na kulturę: Katowice wynajmą lokale po preferencyjnych stawkach
Lokal na kulturę: W Katowicach ruszył nabór wniosków do konkursu (fot.lokalnakulture.pl)

W Katowicach rozpoczął się nabór wniosków w X edycji konkursu „Lokal na kulturę”. Pięć lokali w centrum miasta będzie można wynająć po preferencyjnych stawkach, by prowadzić w nich działalność kulturalną.
Jest on adresowany do osób, które mają ciekawe pomysły na uruchomienie działalności kulturalnej, artystycznej bądź twórczej. Jego celem jest ułatwienie startu społecznym inicjatywom kulturalnym.

"Program powstał, by wspomagać organizacje prowadzące działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Jak to działa? Wystarczy ciekawy i twórczy pomysł na inicjatywę związaną z szeroko pojętą kulturą, a urząd udostępnia na wynajem wybrane lokale w atrakcyjnych cenach za metr kwadratowy" - powiedziała w środę rzeczniczka urzędu miasta Ewa Lipka.

W dziewięciu dotychczasowych edycjach konkursu wystawiono 65 wolnych lokali użytkowych, zawarto umowy na 31 lokali, obecnie użytkowanych jest 18. Dzięki programowi powstało m.in. Centrum Muzyki nad Rawą, Klub Jagielloński, Odeon Koszutka czy Muzeum Historii Gitary oraz miejsca spotkań i warsztatów służących aktywizacji lokalnych społeczności.

W obecnej, dziesiątej edycji do konkursu "Lokal na kulturę" wystawionych zostało pięć lokali o powierzchni od 32 do 94 metrów kwadratowych przy ulicach: Kopernika, Kościuszki, 1 Maja i Raciborskiej i Al. Korfantego. Wymagają one przeprowadzenia prac remontowych i adaptacyjnych.

Miasto wyznacza do konkursu lokale użytkowe stanowiące jego własność, zarządzane przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, dla których nie ustalono najemcy w wyniku dwukrotnego wystawienia do przetargu. Najemcy w okresie adaptacji lokali opłacają czynsz w wysokości 1 zł/m2 oraz opłaty niezależne od wynajmującego. W okresie obowiązywania umowy najemca lokalu jest zobowiązany do przygotowania raz na rok informacji z prowadzonej działalności. Oferty można składać do 19 kwietnia br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.