PARTNER PORTALU
  • BGK

Łomża, budżet obywatelski 2016 r.: Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły

  • PAP/AT    5 lutego 2016 - 10:44
Łomża, budżet obywatelski 2016 r.: Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły
Każdy mieszkaniec może zgłosić jeden projekt (fot. rosipaw /flickr.com /CC-BY-SA)

• Od 5 lutego mieszkańcy Łomży mogą zgłaszać pomysły do budżetu obywatelskiego na 2016 rok.
• o podziału jest 1,1 mln zł.
• Na projekty magistrat czeka do 16 lutego.
To już trzeci budżet obywatelski w Łomży. W dotychczasowych edycjach wybrano do realizacji dziesięć projektów.

W tym roku do podziału między trzy strefy: Południe, Centrum i Łomżycę, na które została podzielona Łomża, przeznaczono 1,1 mln zł. Jak informuje magistrat, każda z nich otrzyma 30 proc. całości ustalonej kwoty, a pozostałe 10 proc. stanowi rezerwę, która ma być rozdzielona przez zespół koordynujący ten budżet.

Czytaj też: Budżet obywatelski czyli demokracja reglamentowana

Projekty mogą dotyczyć inwestycji, czyli - jak wyjaśnia magistrat - budowy lub infrastruktury miejskiej. Wartość jednego pomysłu nie może przekroczyć 150 tys. zł. Z budżetu obywatelskiego wyłączone są inicjatywy zlokalizowane na terenie miejskich placówek oświaty.

Każdy mieszkaniec może zgłosić jeden projekt. Swoje pomysły mogą zgłaszać już 13-latkowie, jednak wymaga to zgody rodziców. Nabór zadań trwa do 16 lutego. Można je zgłaszać osobiście w urzędzie lub też drogą internetową.

Czytaj też: Po co miastom budżet obywatelski?

Natomiast na projekty, które przejdą weryfikację, będzie można głosować od 10 do 25 marca. Zwycięskie projekty mieszkańcy poznają 8 kwietnia. Ich realizacja rozpocznie się w tym roku.

W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Łomży do podziału było 300 tys. zł, a mieszkańcy wybrali dwie inwestycje - spośród 28 pomysłów. Natomiast w ubiegłym roku, do podziału był 1 mln zł, do realizacji wybrano osiem zadań spośród 24 zgłoszonych projektów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.