PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin: Dyskusja nad projektem studium zagospodarowania miasta

  • bad    31 marca 2018 - 17:48
Lublin: Dyskusja nad projektem studium zagospodarowania miasta
Mapa kierunków rozwoju przestrzennego Miasta Lublin z projektu nowej edycji Studium. Fot. lublin.eu

W kwietniu rozpoczyna się kolejna seria spotkań poświęconych projektowi studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin. Z zapisami studium można się zapoznać na miejskim GeoPortalu, w dziale Planowanie Przestrzenne.
W środę - 11 kwietnia o godzinie 16.00 w Ratuszu (parter - sala nr 2) odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie studium rozwiązaniami.

Ponadto odbędą się spotkania poświęcone poszczególnym obszarom terytorialnym miasta:

I. 04.04.2018 r. (środa) o godzinie 16.00 dla Dzielnic: Konstantynów, Sławin, Sławinek, Szerokie, Węglin Południowy oraz Węglin Północny;

II. 05.04.2018 r. (czwartek) o godzinie 16.00 dla Dzielnic: Czechów Południowy, Czechów Północny, Stare Miasto, Śródmieście oraz Wieniawa;

III. 10.04.2018 r. (wtorek) o godzinie 16.00 dla Dzielnic: Abramowice, Dziesiąta, Głusk, Kośminek oraz Wrotków;

IV. 17.04.2018 r. (wtorek) o godzinie 16.00 dla Dzielnic: Bronowice, Hajdów-Zadębie, Felin, Kalinowszczyzna, Ponikwoda oraz Tatary;

V. 18.04.2018 r. (środa) o godzinie 16.00 dla Dzielnic: Czuby Południowe, Czuby Północne, Rury, Za Cukrownią oraz Zemborzyce.

Spotkania będą prowadzone przez Pawła Prokopa, prezesa Fundacji Inicjatyw Menedżerskich, który we współpracy z Piotrem Chorosiem z Biura Partycypacji Społecznej, ma zbudować platformę dyskusji nad kolejną wersją studium. Minimalny czas spotkań to ok. 2-2,5 godziny. Program spotkań zakłada przedstawienie roli studium w systemie planowania przestrzennego miasta, prezentację projektu dokumentu z zaznaczeniem podstawowych zmian jakie zostały wprowadzone po ostatnim wyłożeniu, prezentację opinii mieszkańców, ich grup, organizacji bądź instytucji oraz dyskusję nad projektem.

Założeniem spotkań jest to, by wszystkie osoby i organizacje chcące zaprezentować swoje stanowisko w sprawie projektu studium miały na to miejsce i czas. Osoby, które mają przygotowane uwagi i opinie, a będą chciały je zaprezentować na spotkaniu proszone są o zasygnalizowanie takiego zamiaru w UM Lublina.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.