PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin. Karta Turysty ułatwi zwiedzanie miasta

  • pt/pap    30 kwietnia 2017 - 12:09
Lublin. Karta Turysty ułatwi zwiedzanie miasta
Gwiazda koszykówki, Marcin Gortat, na Starym Mieście w Lublinie (fot.lublin.eu)

Kartę Turysty będącą biletem wstępu do muzeów, uprawniającą do podróżowania komunikacją miejską, a także do zniżek w hotelach czy restauracjach, wprowadzono w Lublinie. Rocznie to miasto odwiedza ponad milion turystów.
"Karta Turysty to kolejny projekt na tegoroczne obchody 700-lecia Lublina, który chcielibyśmy zaproponować odwiedzającym Lublin turystom, ale także mieszkańcom, żeby mogli poznać bogatą ofertę atrakcji turystycznych" - powiedział dyrektor wydziału sportu i turystyki urzędu miejskiego w Lublinie Jakub Kosowski.

Lubelska Karta Turysty uprawnia jej posiadaczy do odwiedzenia 18 różnych miejsc w Lublinie, w tym wszystkich lubelskich muzeów - np. Kaplicy Trójcy Świętej z unikalnymi bizantyńsko-ruskimi freskami, Muzeum na Majdanku, Muzeum Wsi Lubelskiej - a także m.in dawnej szkoły rabinackiej Jeszywas Chachmej, Archikatedry Lubelskiej, Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Karta może też służyć jako bilet komunikacji miejskiej.

Zniżki dla turystów

Ponadto 30 różnych partnerów programu - restauracji, hoteli, sklepów - oferuje dla posiadaczy Kart zniżki od 10 do 25 proc.

Lubelska Karta Turysty została opracowana w kilku wariantach. Może obowiązywać przez jeden dzień (24 godziny) lub przez trzy dni (72 godziny). Turysta może też wybrać, czy chce korzystać z komunikacji miejskiej, czy nie. Cena karty zależy od wybranej opcji - najtańsza karta (24-godzinna, ulgowa, bez komunikacji miejskiej) kosztuje 35 zł, najdroższa (72-godzinna, normalna, z komunikacją miejską) - 87 zł.

Karta Turysty - według organizatorów systemu - pozwala na zwiedzanie Lublina taniej, łatwiej i przyjemniej. Jak powiedziała wiceprezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Dorota Lachowska, uwzględniając koszty biletów wstępu przy zwiedzaniu wszystkich miejsc objętych Kartą, jej zakup przyniesie oszczędności na poziomie ok. 35-40 proc. kosztów.

Lachowska powiedziała, że w ubiegłym roku różne atrakcje turystyczne, wydarzenia i imprezy w Lublinie odwiedziło około miliona turystów. "Natomiast szacunkowe dane w takim szerszym ujęciu, co podaje np. Instytut Turystyki, to jest ok. 1,7 mln turystów. W tym turyści z zagranicy mogą stanowić ok. 30-40 proc." - zaznaczyła.

Projekt pilotażowy

Lachowska dodała, że Karta została przygotowana z myślą o turystach, którzy przyjeżdżają do Lublina na krótkie pobyty, stąd jej dwa warianty - na jeden dzień lub na trzy (np. weekend) "To projekt pilotażowy. Bylibyśmy zadowoleni, gdybyśmy w tym roku sprzedali tysiąc kart" - powiedziała.

Kartę Turysty w Lublinie można kupić w trzech punktach m.in. w Ośrodku Informacji Turystycznej na Starym Mieście, w Porcie Lotniczym Lublin, ale też za pośrednictwem strony internetowej www.lublincard.eu.

Lubelski samorząd na utworzenie i obsługę systemu Karty Turysty na okres trzech lat przeznaczył 150 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.