PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin, Kielce, Kraków, Tychy, Gdynia i Bydgoszcz gospodarzami Mistrzostw Europy EURO U-21

  • aw    9 lutego 2016 - 16:23
Lublin, Kielce, Kraków, Tychy, Gdynia i Bydgoszcz gospodarzami Mistrzostw Europy EURO U-21
Młodzi piłkarze zagrają m.in na Arenie Lublin (fot.facebook)

• Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Mężczyzn do lat 21 w czerwcu 2017 roku.
• Mecze odbędą się w sześciu miastach: Lublinie, Kielcach, Krakowie, Tychach, Gdyni i Bydgoszczy.
• To dla nich szansa na promocję na arenie międzynarodowej, jak i w środowisku piłkarskim.
Zgodnie z decyzją Komitetu Wykonawczego UEFA Polska zorganizuje w przyszłym roku turniej finałowy Mistrzostw Europy UEFA EURO U-21. Mecze mistrzostw będą rozgrywane od 16. do 30. czerwca 2017 roku w: Lublinie, Kielcach, Krakowie, Tychach, Gdyni i Bydgoszczy.

Podczas turnieju odbędzie się 21 spotkań, w każdym z miast gospodarzy odbędą się co najmniej trzy spotkania.

- To dla Lublina wielkie wyróżnienie. Cieszę się, że współpraca Lublina z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zaowocowała wyborem naszego miasta, jako jednego z Miast Gospodarzy tych mistrzostw. Jest to drugi, pod względem ważności, turniej UEFA w męskiej piłce nożnej, w którym zagrają wschodzące gwiazdy piłkarskie z całej Europy. To dla nas szansa na promocję Lublina na arenie międzynarodowej jak i w środowisku piłkarskim. Turniej zostanie zorganizowany w roku, w którym przypada 700-lecie Lublina, co jest dodatkową okazją do zaprezentowania naszego miasta turystom, którzy przyjadą uczestniczyć w tych widowiskach - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Mistrzostwa Europy EURO U-21 odbywają się co 2 lata. Ostatnia tego typu impreza została rozegrana w Czechach w 2015 roku. Zwycięzcą została drużyna Szwecji. Po raz pierwszy w historii w turnieju weźmie udział 12 drużyn. Dotychczas grało 8 zespołów. W Mistrzostwach zagra reprezentacja Polski - jako gospodarz turnieju oraz 11 drużyn narodowych wyłonionych w eliminacjach.

Eliminacje zakończą się w listopadzie 2016 roku. Na przełomie listopada i grudnia odbędzie się losowanie grup w Krakowie. Finaliści zostaną podzieleni na trzy grupy po 4 zespoły. Po zakończeniu fazy grupowej odbędą się dwa półfinały, a następnie mecz finałowy.

Po Mistrzostwach Europy w 2012 roku oraz finale Ligi Europy w 2015 roku, jest to kolejne ważne dla UEFA wydarzenie, które odbędzie się w naszym kraju.

- Przedstawiciele UEFA, drużyny i kibice będą mogli się przekonać, jak nowoczesny stadion znajduje się w naszym mieście. Arena Lublin jest idealna dla potrzeb tego turnieju. Dołożę wszelkich starań, żeby wszystko zostało przygotowane na najwyższym poziomie - mówi Paweł Gil, koordynator projektu dla miasta Lublina ds. organizacji Mistrzostw Europy UEFA EURO U-21.

– Byliśmy na turnieju, który odbył się w Czechach. Wiemy, jak zorganizować te mistrzostwa i chcemy zrobić to lepiej niż nasi południowi sąsiedzi. Ta druga w hierarchii impreza organizowana przez UEFA i największa, która zagości w Gdyni. Będzie to świetna promocja naszego miasta oraz sportowej infrastruktury, którą dysponujemy. Liczymy także, że w znacznej liczbie przyjadą do nas zagraniczni kibice – przyznał na konferencji prasowej w Gdyni radny i pełnomocnik prezydenta miasta do organizacji mistrzostw Paweł Brutel.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.