PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie ma plan zagospodarowania przestrzennego

  • pt    17 listopada 2016 - 15:47
Lubuskie ma plan zagospodarowania przestrzennego
Pzp określa spójną politykę przestrzenną województwa, która wykorzystuje potencjał społeczny, kulturowy, środowiskowy i gospodarczy w sposób zapewniający zrównoważony rozwój (fot.lubuskie.pl)

• Projekt planu zagospodarowania (Pzp) przestrzennego województwa lubuskiego został przyjęty przez zarząd województwa.
• W dokumencie można znaleźć również informacje dotyczące zagospodarowania miejskiego obszaru funkcjonalnego Zielona Góra i Gorzów Wlkp. oraz prognozę oddziaływania na środowisko.
Jeszcze podczas lipcowych konsultacji dotyczących projektu o wadze dokumentu przekonywała Elżbieta Anna Polak. - W planie eksponujemy obszary wymagające strategicznej interwencji. Staramy się chronić nasze zasoby naturalne i wskazujemy inwestycje, które chcielibyśmy zrealizować - mówiła marszałek.

Pzp określa spójną politykę przestrzenną województwa lubuskiego, która wykorzystuje potencjał społeczny, kulturowy, środowiskowy i gospodarczy w sposób zapewniający zrównoważony rozwój.

Projekt składa się z pięciu części. Znajdują się w nich m.in. informacje o województwie lubuskim na tle Europy i Polski, a także strefach występujących w regionie (np. przyrodniczych, społecznych). Dokument przedstawia również wspomnianą już wcześniej prognozę oddziaływania na środowisko.

Decyzja zarządu województwa o przyjęciu projektu oznacza, iż zostanie on w najbliższym czasie przekazany właściwym instytucjom i organom w celu jego uzgodnienia i zaopiniowania. Ponadto dokument trafi na biurko Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, w celu przeprowadzenia postępowania dotyczącego transgranicznego oddziaływania na środowisko.

Uwagi do Pzp będą mogli także zgłaszać mieszkańcy. Opinie będzie można wyrazić również podczas planowanych dyskusji, które odbędą się w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.