PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie: Promocja regionu poprzez połączenia lotnicze. Jest nowy przetarg

  • aw/lubuskie.pl    6 grudnia 2016 - 10:24
Lubuskie: Promocja regionu poprzez połączenia lotnicze. Jest nowy przetarg
Przewoźnik, który wygra przetarg, musi dysponować na trasie do Warszawy samolotami co najmniej 30-miejscowymi (fot.lubuskie.pl)

• Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ogłosił przetarg na promocję województwa poprzez przewoźnika lotniczego operującego na linii Zielona Góra - Warszawa - Zielona Góra.
• Wartość zamówienia opiewa na ponad 9,8 mln zł netto, a realizacja zamówienia ma trwać 22 miesiące.
Jak informuje urząd, do tej pory usługę tę realizował SprintAir, ale umowa z tym przewoźnikiem kończy się z początkiem stycznia.

Wartość zamówienia opiewa na ponad 9,8 mln zł netto, a realizacja zamówienia ma trwać 22 miesiące.

Wymagania województwa

Przewoźnik, który wygra przetarg, musi dysponować na trasie do Warszawy samolotami co najmniej 30-miejscowymi. Może wykonywać loty bezpośrednio na trasie z portu lotniczego Zielona Góra/Babimost do Warszawy i z powrotem, lub też wykonywać międzylądowania w Babimoście podczas wykonywania innych połączeń lotniczych między Warszawą a portalmi lotniczymi Unii Europejskiej. Harmonogram cotygodniowych połączeń lotniczych będzie ustalany w wyniku uzgodnień między zamawiającym a przewoźnikiem.

Wymogiem postawionym przewoźnikom jest też zapewnienie stałego transportu autobusem (o pojemności minimum 16 pasażerów) z i do Zielonej Góry oraz transportu okazjonalnego z i do Gorzowa Wlkp. (według bieżących rezerwacji lub potrzeb pasażerskich). Termin składania ofert upływa 4 stycznia 2017 r.

Osobno zostanie ogłoszony przetarg na promocję regionu poprzez zagraniczne połączenia lotnicze z Babimostu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.